Kultūra
Literatūra

Rīgā pulcēsies Eiropas grāmatniecības speciālisti0

Foto: Latvian Literature

Ceturtdien, 8. novembrī, Rīgā notiks jau ceturtā starptautiskā konference “Sarunas par grāmatu dizainu un izdošanu”, kas šoreiz veltīta dažādiem rīkiem jeb modernajām tehnoloģijām, informē literatūras eksporta platforma “Latvian Literature”.

“Izdevēji, grāmatu tirgotāji, dizaineri un ilustratori ikdienā izmanto neskaitāmas aplikācijas, paši to pat nemanot. Šie palīgrīki ir kļuvuši par dabisku profesionālās ikdienas daļu. Dažus no tiem var redzēt viedierīču un datoru ekrānos, bet citi slēpjas “mākoņos”. Sarunu laikā pievērsīsimies krustpunktiem, kur digitālie rīki sastopas ar analogo pasauli,” vēstīts konferences “Sarunas par grāmatu dizainu un izdošanu. Rīki” aprakstā.

Sarunās piedalīsies “German Book Prize” un vadošās digitālās grāmatu tirdzniecības platformas “MVB GmbH” izpilddirektors Ronalds Šilds, uzņēmuma “NetGalley Deutshland” komunikāciju speciāliste un balvas “German Book Blog Award” radītāja Karīna Elma, “Adobe Systems GmbH” vecākais menedžeris Ingo Aihels un burtu, zīmju un rokrakstu dizainere Petra Dočekalova

“Digitalizācija ir mainījusi rīkus, ko mēs izmantojam, lai radītu, reklamētu un pārdotu grāmatas. Konferences laikā mēs centīsimies saprast, kā digitālie rīki ietekmē un palīdz grāmatu sagatavošanai, izdošanai, distribūcijai un pārdošanai. Digitālā un reālā pasaule viena otru neizslēdz, tās var ļoti sekmīgi līdzdarboties,” atklāj pasākuma rīkotājs un moderators Toms Mrazausks.

Neformālā konference “Sarunas par grāmatu dizainu un izdošanu. Rīki” notiks ceturtdien, 8. novembrī, no plkst. 14 līdz 18 grāmatnīcā “Nice Place Telpa” angļu valodā. Dalība pasākumā ir bez maksas.

LA.lv