Mobilā versija
Brīdinājums +5.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
29. augusts, 2014
Drukāt

Rīga pulcēsies Eiropas vadošie jūgendstila pētnieki

Foto - LETAFoto - LETA

Piektdien, 5. septembrī plkst. 9 Rīgas domes sēžu zālē notiks starptautiska konference – vēsturiskā laboratorija “Iekštelpas un ārtelpas atbilstība Eiropas jūgendstila arhitektūrā”, portālam LA.lv pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenīte.

Konference veltīta jūgendstila perioda arhitektūrā raksturīgajai inovatīvajai un radošajai pieejai veidot saskaņu starp ēkas fasādi un interjeriem, kas atainojas ēku siluetos, namu fasāžu un logailu ritmu izkārtojumā, celtņu izvietojumā, kā arī dārzu pilsētu jeb “zaļo” rajonu izveidē urbānajā pilsētvidē.

Konferenci atklās Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla prezidente Manuela Vaseža, tajā piedalīsies vadošie Eiropas jūgendstila speciālisti no Itālijas, Šveices, Ungārijas, Spānijas, Lielbritānijas, Beļģijas u.c. Latviju konferencē pārstāvēs Dr. habil. arch.Jānis Krastiņš ar ziņojumu “Guļamistaba, fasāde, pagalms un mežs”.

Konferenci organizē Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkls (RANN) kopā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”. Tā notiek projekta “Jūgendstils un ekoloģija” ietvaros un to atbalsta Eiropas Komisijas programma “Kultūra” (2007 – 2013), skaidro Lipenīte.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+