Māksliniece Rūta Briede teic – lai izveidotu stāsta galveno varoni, Bruņinieku, vajadzīgs vien plastmasas puķupods, metāliskas caurules gabals, kafijas vārāmais katliņš un mazliet izdomas.
Māksliniece Rūta Briede teic – lai izveidotu stāsta galveno varoni, Bruņinieku, vajadzīgs vien plastmasas puķupods, metāliskas caurules gabals, kafijas vārāmais katliņš un mazliet izdomas.
Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgā pulcēsies leļļinieki no četrām valstīm 0

Meklēt un atrast
Ceturtdien, 9. martā, Latvijas Leļļu teātrī (LĻT) tiks atklāts Starptautiskais festivāls “Eju meklēt”, kas piedāvās plašu jaunajai auditorijai adresētu mazo formu izrāžu programmu, ko dažādās vietās Rīgā un Pierīgā spēlēs profesionāli teātri no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Tikko LĻT pirmizrādi piedzīvojis arī jauns šā teātra aktiera un režisora Edgara Kaufelda veidots iestudējums bērniem no četru gadu vecuma – Sergeja Timofejeva pasaka “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Tehnika, kādā šoreiz veidoti izrādes varoņi, ir visai aizraujoša. Izrādes veidotāji – režisors Edgars Kaufelds un māksliniece Rūta Briede – izmantojuši savu laiku nokalpojušus sadzīves priekšmetus, radot mājīgu “izgatavo pats” sajūtu. Unikālo eksemplāru – antikvāru putekļu sūcēju, ko gaismu meistars Edgars Karlsons pārvērtis pasaulē vienīgajā konfekšu detektorā –, novērtēs liels un mazs, kurš kādreiz, radoša gara pārņemts, no ikdienā pieejamiem priekšmetiem tāpat konstruējis, piemēram, fantastiskus kosmosa kuģus vai sarežģītus robotus. “Kad izrādes izejmateriālus pārvedām no mūsu vasaras radošās nometnes, tas viss izskatījās pēc īstas krāmu kaudzes,” smejot stāsta izrādes māk­sliniece Rūta Briede. “Leļļu meistariem, kas raduši veidot tēlus pēc skicēm, bija izaicinājums izveidot tādus skatuves objektus, kas nav standartizēti vai sterili, tomēr prieks, ka arī viņi iesaistījās ar savām idejām. Uz skatuves nav nekā tāda, ko meistarīgi vecāki un bērni nevarētu izveidot paši savās mājās.”