Kultūra
Teātris un kino

Rīgā rādīs Rima Tumina leģendāro iestudējumu “Tēvocis Vaņa”1

Publicitātes foto

Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, 2019. gada sākumā viesosies Jevgenija Vahtangova vārdā nosauktais Pēterburgas Valsts akadēmiskais teātris ar Rima Tumina leģendāro izrādi “Tēvocis Vaņa”, informē Marina Ļipčenko.

Nebrīnieties, ja, ierodoties uz šo iestudējumu, neatpazīsiet pazīstamos lugas personāžus, bet labi zināmie vārdi skanēs pārsteidzoši. Nē, Rims Tumins nav ne pārrakstījis, ne saīsinājis tekstu. Viņš to nolasījis tā, it kā nenojaustu, ka arī pirms viņa bijuši šī materiāla interpreti. Nav ierastā un skaistā. Nav Čehova ar dārza ieskautu lauku māju, nav ērtu krēslu, nav maltītei klāta galda ar mežģīņu galdautu un patvāri… Nekas šajā gaisotnē neliecina par atrašanos Mājā, kur dzīvojušas vairākas paaudzes.

Tukša telpa, no kuras aizgājusi dzīvība, teātra telpa ar pelēkām kulisēm. Te ir Pēterburgas simbols – ģipša lauva, un, iespējams, tieši no turienes cēlies šeit mītošo ļaužu ciltstēvs. Vēl te ir ēvelsols ar neēvelētiem dēļiem, vecs dīvāns, daži atšķirīgi krēsli… Režisors ir atbrīvojies no sadzīviskā, atstājot vien kaujas lauku, kurā kūsā kaislības, sagrautas ilūzijas un nepiepildītas cerības.

Izrāde notiks 2019. gada 28. janvārī Latvijas Nacionālajā operā.

LA.lv