×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
21. decembris, 2017
Drukāt

Rīgā ražotas nelegālās cigaretes Eiropas tirgum (8)

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Rīgas reģionā konstatēta cigarešu ražotne, no kuras, visticamāk, legālā biznesa aizsegā, Eiropas tirgum ilgstoši piegādātas cigaretes bez akcīzes markām. Izmeklēšanas laikā izņemti 1,68 miljoni nelegālo cigarešu, kuru realizācija valstij nozīmētu zaudējumus aptuveni 165 tūkstošu eiro apmērā. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu aizturēta viena persona, vēl viena persona atrodas meklēšanā. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Šī gada vasarā Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka Latvijā atrodas kāda cigarešu ražotne, no kuras Eiropas valstu tirgū ieplūst “Richaman” markas cigaretes bez akcīzes markām. Pārbaudot šo informāciju, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1.nodaļas darbinieki noskaidroja, ka, visticamāk, šīs cigaretes tiek ražotas un realizētas legāla biznesa aizsegā.

Radušās aizdomas par nelegālo cigarešu realizēšanu Eiropas tirgum vēl vairāk pastiprinājās pēc tam, kad šī gada 12.oktobrī Zviedrijas muitas izmeklēšanas daļa Zviedrijā aizturēja kravu ar 1,4 miljoniem tādas pašas markas nelegālo cigarešu, par kurām Valsts policijai bija informācija, ka tās varētu būt izvestas no Latvijā esošās cigarešu ražotnes.

Veicot operatīvās darbības, Valsts policija noskaidroja vietu Latvijā, kurā tiek uzglabātas nelegālās cigaretes. Veicot kratīšanu šajā vietā, tika izņemti 1,68 miljoni “Richman” cigarešu bez akcīzes markām. Vienlaikus kratīšana tika veikta arī iepriekš noskaidrotajā cigarešu ražotnē, no kuras, visticamāk, cigaretes bez akcīzes markām izvestas. Kratīšanā izņemtas cigarešu ražošanas un cigarešu pakošanas iekārtas, kā arī izņemti teju 4 miljoni “Richaman” markas cigarešu. Lai pārliecinātos, vai nelegālās cigaretes izvestas tieši no šīs legālās ražotnes, Valsts policijā nozīmētas vairākas ekspertīzes.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma organizēšanu aizturēts 1974.gadā dzimis vīrietis, vēl viena persona atrodas meklēšanā. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Par minēto nodarījumu Valsts policijā tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju lielā apmērā, ko, iespējams, izdarījusi organizēta grupa. Likumā noteiktā atbildība par šādu nodarījumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu. Vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Jocigie …kāpēc neviens neražo akcizes uzlīmes nelegālajām cigaretēm ? …. reklāma : ” Uzlīmē , un policija tev nepiesiesies ! “

 2. padomijas laikā maskējās aiz “rūpēm par darbaļaužu veselību”.
  Tagad rūpes par veselību ir aizmirstas – palikušas rūpes par lielražotāju ienākumiem, no kuriem klerkiem atlec sava kapeiciņa par peļņas veicināšanu.
  Mahorkas audzēšana savām vajadzībām pielīdzināta hašiša audzēšanai.
  Korupcia, korupcija, korupcija… pat “valsts” līmenī…

 3. …valstij zaudējumi nerodas, ja es pīpēju pašaudzētu tabaku… pareizāk ir teikt, ka valsts negūst ienākumus… tik pat labi varam sodīt arī nepīpētājus… par valstij radītajiem zaudējumiem, jo šamie taču nepērk akcizētās cigaretes un līdz ar to – nemaksā nodokli… vot, riebekļi tādi, pietiks reiz domāt par savu pašlabumu – veselību… kopējas lietas vārdā, lai sāk pīpēt!!!… vai ta ne tā???
  …privātais pasākums saucas reklāma… valstiskā mērogā – propaganda… tie kas namaksā nodokļus, ir fui!!!… a tie, kas tos nodokļus izsaimnieko ir ok???… napig maksāt nodokli, ja par to resnie paliks vēl resnāki, bet nabagam ne santīms neatleks?…

 4. Laujiet cilvēkiem ražot, strādāt un pelnīt! Laujiet darīt to, ko šeit LV ir iespējams darīt un ar ko vēl ir iespējams nopelnīt. Atmazgāt naudu, ražot pagrīdes cigaretes utt. Bet nē, jums ir žēl.

 5. valstij nekādi zaudējumi nav, un nevar būt….vienkārši nav gūta peļņa

  • Tiesi ta.1 pazinam konfisceja aptuveni 3 kastes cigaresu t.i 150 bloki un vinam pienacas samaksat valsts kase visus aprekinatos akcizes nod.preci neatdeva bet patureja sev itka uz iznicinasanu.bet patiesiba visticamak padalija sava starpa un atdeva tirgot savam tockam.tad vel piesprieda atstradat 100 darba st.un pats interesantakais ir tas ka nedeva cilvekam iespeju labpratigi samaksat un iedeva izdevibu nopelnit vel lzti kurs izkrspa no cilveka aptuveni 1000 eiro noblokeja kontus un no tiem nezinojot ipasniekam pa tadam darbibam.vai tad ta nau tautas laupisana!un pie var griesties pec palidzibas jo tas parmaksatais tukstotis patiesam izskatas pes tautas laupisanas itka likuma robezas.vardu sakot bezpredels.

 6. taa pati iekaarta ko VID bija konfisceejis ,bet policija ,iespejams pardeva taalaak…

Draugiem Facebook Twitter Google+