×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Rīgā risināsies tradicionālā “Latvijas izrāžu skate 2015”

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

Skatē būs iespēja vērot arī LRT izrādi "12 krēsli".

Šonedēļ Rīgā notiks tradicionālā Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) un teātru rīkotā “Latvijas izrāžu skate 2015”, pavēstīja LJTI direktore Gundega Laiviņa.

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt ārvalstu festivālu, teātra namu, citu skatuves mākslas organizāciju pārstāvjus un teātra kritiķus ar jaunāko Latvijas teātrī un veicināt Latvijas izrāžu un mākslinieku iesaisti starptautiskā apritē. Skate notiks no 20. līdz 23. maijam un pulcēs lielāko viesu skaitu festivāla vēsturē – uz pasākumu reģistrējušies 87 viesi no 16 valstīm.

“Tas nozīmē, ka ārvalstu profesionāļu vidū šī ir kļuvusi par iecienītu un novērtētu platformu mūsu teātra iepazīšanai. Izrāžu skates programmu atlasa Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar teātriem un režisoriem, īpaši akcentējot tos iestudējumus, kas atspoguļo laikmetīgās skatuves mākslas attīstības tendences Latvijā un ietver potenciālu uzrunāt ārzemju auditoriju,” norāda Laiviņa.

Latvijas izrāžu skate piedāvā noskatīties 12 teātra un dejas iestudējumus un pārstāv Jauno Rīgas teātri, Nacionālo teātri, Dailes teātri, Valmieras teātri, Liepājas teātri, Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātri un producentu apvienību Pigeon Bridge. S

Līdzās izrādēm skates viesiem būs iespējams iepazīties ar Rīgas teātriem un neatkarīgajām skatuvēm, tikties ar Skates režisoriem, kā arī piedalīties sarunā par Latvijas teātra aktualitātēm. Viesi saņems Skates avīzi angļu valodā Specifically Latvian. Vol. 3.

Skates viesu vidū ir Kaserne Basel teātra un Bāzeles teātra festivāla kurators Tobiass Brenks, Cīrihes teātra festivāla mākslinieciskais vadītājs Sandro Lunins, Tallinas teātra biennāles Saal Biennal un festivāla Baltoscandal mākslinieciskais vadītājs Prits Rauds, Tbilisi Starptautiskā teātra festivāla direktore Ekaterina Mazmišvili, festivāla Theaterformen kuratore Katarina Visocka, Vīsbādenes biennāles mākslinieciskais vadītājs Martins Hammers, festivāla Dialog kuratore Malgoržata Semila, Eurothalia festivāla kuratore Andrea Andrei, Espo Starptautiskā teātra vadītājs Joahims Tiblins, Tulūzas Nacionālā teātra direktore Valērija Sulinaka, Starptautiskā Platonova mākslas festivāla mākslinieciskais vadītājs Mihails Bičkovs, Nitras teātra festivāla kurators Jans Šimko, Pilzenes Starptautiskā teātra festivāla kurators Mihals Zakalka, Jēlas universitātes teātra žurnāla redaktors Toms Sellars un daudzi citi. Īpašas reportāžas par skati tiks veidotas Austrijas, ASV, Slovākijas, Krievijas un citu valstu medijos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+