×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Rīgā sabiedriskais transports kavējas par 15–25 minūtēm

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā dzīvojošajiem un strādājošajiem iedzīvotājiem ceļā uz darbu otrdienas rītā, iespējams, jāpavada ilgāks laiks nekā ierasts, jo sniega dēļ satiksme ir gausāka un arī sabiedriskais transports kavējas par 15–25 minūtēm, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Rīgas sabiedriskā transporta kompānijas “Rīgas satiksme” (RS) preses sekretārs Viktors Zaķis aģentūrai BNS pastāstīja, ka otrdienas rītā Rīgā autobusi un trolejbusi kavējas par 15–20 minūtēm, bet tramvaji kursē ar nelielu nobīdi no grafika.

“Ar autobusu un trolejbusu kavējumiem jārēķinās, jo tie tomēr izmanto koplietojamo braukšanas daļu. Tramvaji pašreiz kursē ar nelielu nobīdi no grafika, bet, kā parasti, tos mazāk ietekmē laika apstākļi. Pašlaik rekordists ir 3.autobuss, kas kavējas par 40 minūtēm,” sacīja Zaķis.

Viņš atzina, ka pašlaik sabiedriskā transporta satiksmē Rīgā ir “dažādas sīkas nebūšanas”, bet pagaidām nekas nopietns nav noticis.

Pēc Rīgas domē sniegtās informācijas, ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumi Rīgā strādās diennakts dežūrrežīmā, līdz ar snigšanas sākšanos tie darbā iesaistījuši vairāk nekā 40 tehnikas vienību, kas tīra un kaisa ielas, ietves, tiltus un pārvadus.  

Atgādinot par sinoptiķu prognozēm, ka snigšana turpināsies līdz pēcpusdienai un sniega sega var palielināties vēl par sešiem līdzastoņiem centimetriem, Rīgas domes Satiksmes departaments brīdina, ka snigšanas laikā braukšanas apstākļi pilsētā būs apgrūtināti, īpaši apgrūtināta braukšana var būt rajona nozīmes ielās.

Domē paskaidroja, ka rīta un vakara maksimumstundās, kad cilvēki dodas uz darbu un mājup, brauktuvju tīrīšana galvenajās ielās uz laiku tiek pārtraukta un to iespējams veikt tikai atsevišķās vietās, jo šajā laikā specializētā tehnika, pārvietojoties kopējā lēnajā satiksmes plūsmā, brauktuves nevar nošķūrēt. Ielu un tiltu apstrāde ar pretslīdes materiāliem un šķūrēšana tiek atsākta atkal pēc maksimumstundām, kad pilsētā ir mazāka satiksmes intensitāte.  

Atbilstoši Satiksmes departamenta prasībām tīrīšanas uzņēmumiem tiltu un maģistrālo ielu apstrāde ar pretslīdes materiāliem ir jāsāk līdz ar snigšanas sākumu, lai snigšanas laikā uz brauktuvēm neveidotos piebraukta sniega kārta un klāt nākošais sniegs pakāpeniski tiktu kausēts. Tomēr snigšanas laikā sniega kārta uz brauktuvēm arvien atjaunojas, tāpēc būtiskus braukšanas apstākļu uzlabojumus uz maģistrālajām ielām un tiltiem ir iespējams panākt divu līdz triju stundu laikā pēc snigšanas beigām, norādīja domē.

Aģentūra   BNS  jau vēstīja, ka Rīgā pēdējās diennakts laikā sniega sega ir kļuvusi par septiņiem centimetriem biezāka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+