Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. janvāris, 2016
Drukāt

FOTO, VIDEO: Rīgā sabrauc smagā tehnika – sākušies barikāžu piemiņas sarīkojumi (1)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Godinot 25 gadus kopš 1991.gada janvāra barikāžu notikumiem, no piektdienas līdz pat sestdienas, 16. janvāra plkst. 15 Doma laukumā notiks barikāžu rekonstrukcijas akcija, kuras laikā diennakti Doma laukumā degs ugunskuri, pie tiem dežūrēs brīvprātīgie, būs aplūkojama vēsturiskā barikāžu laika tehnika, uzstāsies pazīstamas mūzikas grupas un kolektīvi.

Barikāžu rekonstrukcijas akcijas laikā veselu diennakti pie ugunskuriem Doma laukumā pulcēsies un vēsturisko 1991.gada noskaņu centīsies restaurēt Jaunsardzes jaunieši, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti, brīvprātīgie un bijušie barikāžu dalībnieki, aģentūru LETA informēja biedrības “I Did It” pārstāve Madara Gruntmane.

Pasākuma laikā Doma laukumā varēs aplūkot vēsturisko smago tehniku, kas bija novietota Doma laukumā arī barikāžu laikā 1991.gadā. Būs aplūkojamas smagās automašīnas “Kamaz”, dažādu veidu traktori, Barikāžu muzeja autobuss “Ikarus”, kā arī speciālais transports.

Doma laukumā uzstāsies pazīstami mūziķu kolektīvi, kas iepriecinās barikāžu dalībniekus gan pie ugunskuriem, gan muzicējot īpaši iekārtotā skatuvē smagās automašīnas kravas nodalījumā. Akcijas laikā sagaidāma grupas “Pērkons” uzstāšanās, muzicēs arī kapela “Bumerangs”, vīru koris “Tēvzeme”, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, Valdis Atāls, folkloras kopa “Skandinieki” un daudzi labi pazīstami mūziķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Barikāžu organizetajiem bija perfekti zinams ka nekāda armija nenāks izdzenat ar Maskavu saskaņotu LKP organizetu masu pasākumu,kura galvenais mērķis bija varas sakocentrešana un paturešana rīkotaju kontrolē,kura,par nelaimi tautai,joprojam saglabata un pat pastiprinata.

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+