Latvijā
Rīga

Divos veikalos Rīgā konstatē iespējamu konstrukciju nestspējas apdraudējumu 0

Foto-LETA

Rīgas pilsētas Būvvalde konstatējusi iespējamu konstrukciju nestspējas apdraudējumu tirdzniecības centrā “Sahara”, kurā atrodas “Maxima” veikals, Lubānas ielā 117, un “Rimi” veikalā Augusta Deglava ielā 110, informē Rīgas domē.

Būvvalde konstatējusi, ka tirdzniecības centra „Sahara” nesošajās konstrukcijās visos tā stāvos ir novērojama caurejoša plaisa, kā platums vietām sasniedz 2-3 centimetrus. Būvvalde tirdzniecības centra īpašniekam uzdevusi nekavējoties apsekot centra nesošās konstrukcijas, lai noskaidrotu plaisu rašanās iemeslus un to iespējamo ietekmi uz ēkas noturību un drošību.

Savukārt lielveikalā “Rimi”, Augusta Deglava ielā 110, konstatēta jumta konstrukciju (siju) izliece, vietām novērojami jumta ieseguma bojājumi jeb korozija, kā arī plaisas lielveikala ārsienās. Būvvalde informējusi lielveikala īpašnieku par konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties apsekot lielveikala ēku, lai noskaidrotu tās konstrukciju noturību un drošību.

Būvvaldē atzīmē, ka tai nav tiesību apturēt ēku ekspluatāciju. Par ēku ekspluatācijas pieļaujamību un cilvēku drošu uzturēšanos tajās atbild ēku īpašnieki.  Tādējādi pirms apmeklētāju ielaišanas ēkās to īpašniekiem jānovērtē ēku tehniskais stāvoklis un jāapzinās visi ar  drošību saistītie riski.

Rīgas pilsētas Būvvalde līdz šim veikusi dokumentācijas un vizuālo pārbaudi 61 veikalā “Maxima”, 14 būvuzņēmuma SIA “Re&Re” objektos, 58 veikalos “Rimi/Supernetto”, 48 sabiedriski nozīmīgās ēkās, kam būvatļaujas bija izsniegtas 2013.gadā, kā arī 61 sabiedriski nozīmīgu ēku, kam būvatļaujas izsniegtas 2012.gadā.

Sešos objektos būvdarbi ir apturēti, no tiem divos objektos konstatētie trūkumi ir novērsti un būvdarbi ir atsākti. Savukārt piecos objektos ir konstatēta patvaļīga ekspluatācija.

LA.lv