Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
9. janvāris, 2015
Drukāt

Rīgā sāk ražot vietējās garneles

Foto-recepti.kzFoto-recepti.kz

Rīgā sākta garneļu audzēšana, iekārtojot īpašu recirkulācijas akvakultūras sistēmu un projektā investējot apmēram 100 000 eiro, informēja projekta līdzautors Gints Dzelme.

Viņš sacīja, ka līdz ar projekta sākšanu interesentiem ir iespēja iegādāties dzīvas un svaigas Latvijā audzētas garneles, kas ir pirmais šāda veida projekts Baltijas reģionā.

“Ražotne atrodas Rīgā, un garneļu audzēšanā netiek izmantotas ķimikālijas, antibiotikas vai hormoni, pēc izņemšanas no baseina tās nav apstrādātā ar ķīmiskiem līdzekļiem. Līdz ar to produkts ir pilnībā ekoloģisks un pie patērētāja tiek nogādāts uzreiz pēc izņemšanas no ūdens atdzesētā, bet nesaldētā veidā. Audzējam labāko un uzturvērtīgāko garneli – ‘Litopenaeus vannamei’,” sacīja Dzelme. Latvijā audzētās garneles tiek piedāvātas ar zīmolu “Mere Shrimp Farms”, savukārt zīmola īpašnieks ir SIA “Crystall serviss”.

Viņš arī norādīja, ka projektā iesaistītie speciālisti vairāk nekā 15 gadus strādājuši nozarē, kas saistīta ar ūdens attīrīšanas sistēmu piegādi uzņēmumiem, līdz ar to labi pārzina nozares specifiku.

Produkcijas jauda ir divas tonnas garneļu gadā, bet turpmāk plānots to palielināt līdz pat 15 tonnām gadā. “Interese par garnelēm pieaug ļoti strauji. Patlaban viens restorāns patērēt līdz 20 kilogramiem produkta nedēļā, bet šis apjoms arvien aug,” teica uzņēmējs.

Arī Stopiņu atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotājs “Getliņi Eko” apsver iespējas audzēt garneles un zivis, ja vien izdosies realizēt attiecīgu sadarbības projektu ar partneriem Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+