Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. janvāris, 2015
Drukāt

Rīgā sāk ražot vietējās garneles

Foto-recepti.kzFoto-recepti.kz

Rīgā sākta garneļu audzēšana, iekārtojot īpašu recirkulācijas akvakultūras sistēmu un projektā investējot apmēram 100 000 eiro, informēja projekta līdzautors Gints Dzelme.

Viņš sacīja, ka līdz ar projekta sākšanu interesentiem ir iespēja iegādāties dzīvas un svaigas Latvijā audzētas garneles, kas ir pirmais šāda veida projekts Baltijas reģionā.

“Ražotne atrodas Rīgā, un garneļu audzēšanā netiek izmantotas ķimikālijas, antibiotikas vai hormoni, pēc izņemšanas no baseina tās nav apstrādātā ar ķīmiskiem līdzekļiem. Līdz ar to produkts ir pilnībā ekoloģisks un pie patērētāja tiek nogādāts uzreiz pēc izņemšanas no ūdens atdzesētā, bet nesaldētā veidā. Audzējam labāko un uzturvērtīgāko garneli – ‘Litopenaeus vannamei’,” sacīja Dzelme. Latvijā audzētās garneles tiek piedāvātas ar zīmolu “Mere Shrimp Farms”, savukārt zīmola īpašnieks ir SIA “Crystall serviss”.

Viņš arī norādīja, ka projektā iesaistītie speciālisti vairāk nekā 15 gadus strādājuši nozarē, kas saistīta ar ūdens attīrīšanas sistēmu piegādi uzņēmumiem, līdz ar to labi pārzina nozares specifiku.

Produkcijas jauda ir divas tonnas garneļu gadā, bet turpmāk plānots to palielināt līdz pat 15 tonnām gadā. “Interese par garnelēm pieaug ļoti strauji. Patlaban viens restorāns patērēt līdz 20 kilogramiem produkta nedēļā, bet šis apjoms arvien aug,” teica uzņēmējs.

Arī Stopiņu atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotājs “Getliņi Eko” apsver iespējas audzēt garneles un zivis, ja vien izdosies realizēt attiecīgu sadarbības projektu ar partneriem Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+