Latvijā
Rīga

Rīgā sakārtos trīs un nojauks vienu graustu0

Foto-LETA

Rīgas dome atbalstījusi trīs pilsētā esošo graustu sakārtošanu piespiedu kārtā un viena grausta nojaukšanu, aģentūra LETA noskaidroja domē.

Lēmumi par piespiedu sakārtošanu pieņemti par īpašumiem, kuri atrodas Bauskas ielā 69, Bauskas ielā 69A un Miera ielā 14. Savukārt Jāņa Asara ielā 22 esošās ēku konstrukcijas plānots nojaukt.

Būves Bauskas ielā 69 un Bauskas ielā 69A ir klasificētas kā A kategorijas grausti, kas nozīmē, ka tās ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas un cilvēku drošību apdraudošas būves bīstamā tehniskajā stāvoklī.

Kā norādīja Rīgas domes Īpašumu departamenta pārstāvji, tās kādreiz bijušas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, taču pēc denacionalizācijas pieder vairākiem īpašniekiem, no kuriem septiņi šobrīd dzīvo ārzemēs. Abas ēkas ir kritiskā stāvoklī, un vienā no tām jau ir noticis arī ugunsgrēks.

Lēmums par abu ēku piespiedu sakārtošanu paredz, ka kopīpašniekiem trīs mēnešu laikā jāizstrādā dokumentācija būvju sakārtošanai tādā apjomā, lai tās neradītu bīstamību, un šie darbi pabeidzami ne vēlāk kā četru mēnešu laikā.

Ja lēmumā noteiktajā termiņā sakārtošanas darbi netiks sākti vai arī tie paredzētajā termiņā nebūs izpildīti, Rīgas domes Īpašuma departaments nodrošinās lēmuma piespiedu izpildi, iztērētos līdzekļus piedzenot no kopīpašniekiem.

Arī būve Jāņa Asara ielā klasificēta kā A kategorijas grausts. Saskaņā ar departamentam pieejamo informāciju kopīpašnieki ir miruši un departaments veiks būves atlikušo konstrukciju nojaukšanu.

Savukārt ēka Miera ielā 14 ir klasificēta kā B kategorijas grausts. Kā norādīja departamenta pārstāvji, pēc tam, kad pagājušajā gadā departamenta darbinieki bija veikuši nama tehnisko apskati un informējuši par to īpašnieku, gar būves fasādi, kas vērsta uz Miera ielas pusi, tika izbūvēta gājēju aizsargnojume, kā arī fasādes daļa ir nosegta ar aizsargtīklu, tomēr kopumā būves vizuālais un tehniskais stāvoklis esot neapmierinošs.

Papildus ticis konstatēts, ka būvei piegulošā teritorija joprojām ir brīvi pieejama nepiederošām personām.

Kā ziņots, Rīgas domes vidi degradējušo būvju komisija 5.janvārī uzdeva sagatavot Rīgas domes lēmumus par ēkas piespiedu sakārtošanas darbiem un bīstamo daļu demontāžu sešiem īpašumiem, kas kopumā aptver 11 ēkas.

Kopumā Rīgas pilsētā šobrīd atrodas 11 īpašumi, kuri ietver 15 ēkas, kuriem gadu gaitā Rīgas pilsētas būvvalde ir akceptējusi nojaukšanas projektus un izsniegusi būvatļaujas, taču ēku demontāža fiziski nav notikusi.

LA.lv