Latvijā
Rīga

Rīgā sākas apkures sezona6

Foto: LETA

Atsaucoties uz klientu pieprasījumiem, AS “Rīgas siltums” no trešdienas uzsāk aktīvo apkures sezonu, informē “Rīgas siltuma” pārstāvji.

“Rīgas siltums” līdz šim apkuri pieslēdzis 4165 namiem jeb 55,7% ēku. Tai skaitā 316 izglītības un 72 ārstniecības iestādes, 3294 dzīvojamie nami, kā arī 483 iestādes (nedzīvojamais fonds).

Rīgā kārtība, kādā pieslēdz apkuri, nav mainījusies vairākus gadus – dzīvokļu īpašniekiem ir jāvēršas pie saviem apsaimniekotājiem ar lūgumu uzsākt apkures sezonu.

Balstoties uz apsaimniekotāju lūguma, “Rīgas siltums” piegādā siltumenerģiju pie nosacījuma, ka par iepriekš patērēto siltumenerģiju nav parādu.

Lai mājokļos būtu mājīgi un arī siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, “Rīgas siltums” aicina izmantot automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas priekšrocības.

“Tie strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt ēkas siltumenerģijas patēriņu atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamos parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar dzīvokļu īpašniekiem. Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – diennaktij, nedēļai, atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai,” klāsta uzņēmumā.

“Rīgas siltums” no šā gada 1.septembra norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju piemēro cenu 57,40 eiro/MWh bez PVN. Saskaņā ar “Rīgas siltuma” prognozi siltuma cena saglabāsies nemainīga arī oktobrī un novembrī.

Saistītie raksti

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometru, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

LA.lv