×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgā sākas Bibliotēku nedēļas daudzpusīgā programma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bibliotēku nedēļā RCB izveidojusi izstādi "Mazā, zilā grāmatiņa", ar humoru aizrādot uz to, pēc cik ierobežotām pazīmēm reizēm jāspēj atrast pareizo grāmatu.

No šodienas līdz 26. aprīlim Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) un tās 26 filiālbibliotēkas rīko Bibliotēku nedēļu, kuras devīze šogad ir “Bibliotēkas – Rīgai” un kura risinās kā veltījums Rīgai – 2014. gada kultūras galvaspilsētai, portālam LA.lv pavēstīja RCB Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Daina Ģeibaka.

Bibliotēku piedāvājumā būs akcijas un aptaujas, bibliotekārās stundas un ekskursijas pa bibliotēku, jaunumu dienas un literatūras apskati, radošās darbnīcas un izstādes, tematiskās pēcpusdienas un sarīkojumi, kā arī diskusijas un pārrunas bērniem un pieaugušajiem.

Šogad Bibliotēku nedēļas ietvaros līdztekus plašām digitālu un tradicionālu materiālu izstādēm par Rīgas apkaimēm ikviens tiek aicināts ekskursijā pa Maskavas forštati un uz talku teritorijas sakopšanai ap RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēku. Pati RCB sadarbībā ar projekta “Radi Rīgu” dalībniekiem gaidīs uz sarunu “Brīvības ielas brīvības komplekts”, kas būs veltīta galvenās Rīgas ielas attīstībai.

Iecerētas arī vairākas tikšanās ar rakstniekiem – Viku (Grīziņkalna filiālbibliotēkā 23.04. plkst. 10.00), Valdi Rūmnieku (Imantas filiālbibliotēkā 25.04. plkst. 13.00) un Arnoldu Auziņu (Juglas filiālbibliotēkā 30.04 plkst. 16.00), notiks arī Rīgas domes izdotās Baltā zvirbuļa balvas jubilejai veltītās grāmatas “Baltais zvirbulis. Gada balva kultūrā 2004-2014” prezentācija.

Pasākumā tiks celta godā bibliotēka un bibliotekāra profesija. Būs “Ēnu dienas”, tematiskas prezentācijas, publikāciju un foto izstādes un citas lietas.

“Bibliotēka cenšas būt pievilcīga saviem lasītājiem un citiem apmeklētājiem visu gadu, taču Bibliotēku nedēļa ir laiks, kad savu pievilcību cenšamies vismaz dubultot un darām visu iespējamo, lai cilvēki pamanītu, ka publiskā bibliotēka šodien nozīmē sakoptu un mājīgu publisko telpu, uz kuru varam ne vien atnākt apmainīt grāmatas, palasīt avīzi un žurnālu vai pasēdēt internetā, bet vienkārši pavadīt brīvo laiku ar skaņu vai bez tās, t.i., tikties ar draugiem vai pabūt vienatnē, paklausīties koncertu vai paspēlēt klusās klavieres jeb instrumentu, kurš darbojas arī bezskaņas režīmā un kurš Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiks prezentēts Bibliotēku nedēļas laikā,” stāsta Ģeibaka.

Bibliotēku nedēļas pasākumi notiks arī citviet Latvijā un daudzās pasaules bibliotēkās.
Tradicionāli bibliotēku nedēļā iekrīt 23. aprīlis jeb Jurģi – tieši šo dienu 1996. gadā UNESCO pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Saskaņā ar kataloniešu leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, esot uzplaukusi sārta roze. No šejienes cēlusies tradīcija Svētā Jura jeb Jurģu dienā dāvināt rozes un grāmatas, bet Bibliotēku nedēļā – nākt uz bibliotēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+