×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Rīgā sākas Spānijas Kultūras dienas

Ekrānšāviņš no filmas "Es arī" oficiālā treilera.Ekrānšāviņš no filmas "Es arī" oficiālā treilera.

Lai popularizētu spāņu valodu un kultūru, Rīgā no 27. marta līdz 27. aprīlim tiks rīkotas Spānijas Kultūras dienas, ziņo Spānijas vēstniecības pārstāve Kristīne Avotiņa.

Spānijas Kultūras dienas ievadīs bilingvālā izdevuma “Spāņu dzejas antoloģija. 20. gs.” prezentācija, kas būs pirmais apjomīgais spāņu dzejas izdevums latviešu valodā. Par godu šim notikumam Latvijā ieradīsies viens no antoloģijā iekļautajiem dzejniekiem Alehandro Lopess Andrada, kurš 28. martā Latvijas Kultūras akadēmijas telpā “Zirgu pasts” lasīs lekciju “Spāņu dzejnieki un laikmets”.

Kino cienītāji katru aprīļa trešdienu ES Mājā varēs baudīt spāņu filmas. Kino ciklā tiks demonstrētas Goijas balvu ieguvējas “Sniegbaltīte” (2012) un “Es, arī” (“2009), kā arī vēl divi publikas atzinību guvuši kino darbi – “Katrā rokā pa ierocim” (2012) un “Trīs dienas ar ģimeni” (2009). ieeja kino būs bez maksas.

Arhitektu savienības namā 23. aprīlī tiks atvērta fotogrāfiju izstāde “Būvniecības māksla Spānijā”, kuru būs iespēja apskatīt līdz maija vidum. Ieeja izstādē būs par brīvu.

Viens no Kultūras dienu centrālajiem notikumiem ir spāņu ģitāras meistara Rikardo Galjēna un Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” koncerts “Spāņu ģitāra un Bahs”, kas notiks 12. aprīlī Lielajā ģildē.

26. aprīlī Kalnciema kvartālā tiks organizēts Spāņu tirgus, kur būs iespēja nobaudīt un iegādāties dažādus spāņu gardumus. Bērni varēs piedalīties vairākās aktivitātēs un skatīties spāņu multfilmas, savukārt pieaugušie – parādīt savas zināšanas par Spāniju un tās kultūru, piedaloties konkursā.

Kultūras pasākumu ciklu rīko Spānijas vēstniecība sadarbībā ar Spānijas Tūrisma biroju, izdevniecību “Neputns”, Latvijas Kultūras akadēmiju, Latvijas Universitāti, Arhitektu savienības namu, spāņu mācību centru “Centro Picasso” un “Spāņu kultūras centru “Séneca””.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+