×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Rīgā sāks svinēt Rotko 111. dzimšanas dienu

Foto no Daugavpils Marka Rotko ekspozīcijas.Foto no Daugavpils Marka Rotko ekspozīcijas.

Pirmdien, 15. septembrī, plkst. 16 ES mājas Mākslas telpā atklās izstādi “Digitālais Rotko fenomens”, portālam LA.lv pastāstīja Daugavpils Marka Rorko centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Goldberga.

Izstāde ir ieskaņa pasākumu ciklam, kas veltīts Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām “No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā”. Izstādes atklāšanas laikā būs iespēja tuvāk uzzināt par pasākumiem, kas norisināsies turpmāko divu nedēļu laikā Rīgā un Daugavpilī.

ES mājā skatāmā ekspozīcija ir veidota kā dinamiska videoprojekcija uz vairākiem ekrāniem, tā stilistiski atdarinot projekcijas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra digitālajā ekspozīcijā un ļaujot skatītājam neklātienē nedaudz ielūkoties Rotko centra ekspozīcijā. Saturiski tā ir strukturēta atbilstoši Marka Rotko daiļrades periodiem: reālistiskais periods, sirreālistiskais periods, multiformu periods, klasiskais periods, tumšais periods.

Ekspozīcijā dinamiskas kolāžas veidā atspoguļojas vizuālā informācija par Marka Rotko dzīvi un daiļradi – foto materiāli, kas attēlo mākslinieku konkrētos dzīves periodos un raksturo sociālos vai politiskos procesus, kas iespaidoja mākslinieka daiļradi; mākslinieka gleznu reprodukciju attēli; īsa tekstuālā informācija.

Izstādes apmeklētāji var vērot desmit minūšu garu stāstu par slaveno mākslinieku, tā simboliski veidojot tiltu starp Rīgu un Daugavpili.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+