Kultūra
Māksla

Rīgā sāksies starptautisks grafikas festivāls0

Publicitātes foto

Šī gada 20. jūlijā Rīgā tiks atklāts starptautiskais grafikas festivāls “Printmaking In”, kura laikā astoņās izstādēs ikvienam būs iespēja bez maksas iepazīt grafiku un tās plašās iespējas. Šogad festivālā akcents likts uz Baltijas un Ziemeļvalstu māksliniekiem, vēsta rīkotāji.

Festivāls “Printmaking In” Rīgā norisināsies jau trešo reizi, savukārt Pērnavā (Igaunijā) tas notiek kopš 1998. gada. Festivāls sāksies 20. jūlijā ar izstāžu atklāšanas “ralliju” un Ziemeļvalstu mākslinieku performancēm, un mēneša garumā ikvienam interesentam piedāvās izstādes, grafikas darbnīcas, performances, tikšanās ar māksliniekiem un citas radošas aktivitātes. 2018. gadā festivālam dots moto “Heavens’ Underground”, aicinot domāt par paradoksiem un pretējībām, kas ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa.

Festivālā “Printmaking In” piedalīsies vairāk nekā 30 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Ālandu un Fēru salām, Dānijas, Norvēģijas un Somijas. Solo un grupu izstādes, kā arī citi pasākumi notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, “Kamergalerijā” (Latvijas Mākslinieku savienības ēkā), mākslas telpā “Micēlijs”, bārā “Čē”, Kaņepes kultūras centrā, Biedrības “Free Riga” rezidenču centra “D27” izstāžu telpā “room9”, kultūras telpā “Autentika” un Latvijas dzelzceļa gājēju tunelī starp Satekles, Dzirnavu un Turgeņeva ielām.

Savukārt 22. jūlijā līdzās vairākām izstādēm dažādās mākslas telpās Pērnavā, Igaunijā, tiks atklāta latviešu mākslinieku darbu izstāde Pērnavas Mākslinieku nama galerijā.

LA.lv