×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Rīgā sāksies vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Foto - LetaFoto - Leta

Vides objektu festivāla ''Ziemassvētku egļu ceļš'' objekts Jēkaba laukumā.

No šodienas Rīgā svētku noskaņu ienesīs festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti – 65 profesionālu mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas Ziemassvētku egles gan tradicionālos, gan jaunos un inovatīvos risinājumos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Festivāls šodien plkst.19 sāksies Vērmanes dārzā ar Rīgas jauniešu vides objekta “Kaņiera mirdzošā egle” atklāšanas svētkiem – būs apskatāms jauniešu centra “Kaņieris” supervaroņu radītais sapnis par Ziemassvētku pagarināšanu – iesaldētā egle ledus formā ar iedzīvotāju novēlējumiem, kuri aplūkojami arī tīmekļa vietnē “www.kopnica.lv”. Pasākuma apmeklētājus priecēs neparastā eglīte, karsti dzērieni, piparkūkas un džeza apvienība “Dāmas”.

Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi, gan šogad radītie vides objekti. No piektdienas pilsētā būs apskatāmi Ziemassvētku sajūtu rosinoši objekti “Dāvanu prieks”, “Laimas mīlestības egle”, “Egle – kūka”, “Priecīgus Ziemassvētkus” un citi. Vairākās vietās būs sastopamas egles, kas īpaši veidotas, Rīgas vārdu daudzinot, – “Rīgas egle”, pie kuras rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti sagaidīt gadu miju, arī “Rīgas atslēgu egle”, “Rīgas gaiļa egle”, “Rīgas egles stāsts” un “Āgenskalna egļu mežs”.

Bērnus priecēs tādas neparastas eglītes kā “Egles ledenes”, “Kas atnesa eglīti?”, “Egle – mūzikas kastīte”, ”Lāsteku egle” un citas.

Festivālā būs iespēja redzēt daudzām jomām, tostarp sportam, baletam, teātrim, pasakām, saulgriežiem un citām cilvēka dzīvē būtiskām lietām, veltītas eglītes. To starpā būs arī “Arhitektu egle”, kas būs apskatāma no 20.decembra, – tā tapusi, Latvijas Arhitektu savienībai sadarbojoties ar Latvijas arhitektūras specialitātes studentiem.

Egļu ceļā sastopami arī tādi vides objekti, kas tapuši sadarbībā ar iedzīvotājiem, un tās ir kopīgi radītās “Putnu egles”, kuras izveidotas no putnu būrīšiem, kas pavasarī aizceļos uz Rīgas mežiem, dodot mājvietu gan zīlītēm, gan strazdiem.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kura atrodama gan tīmekļa vietnē “www.eglufestivals.lv“, gan uzziņu dienestā “1188.lv”, kā arī pieejama apmeklētāju pieņemšanas un tūrisma informācijas centros.

Vides objekti pilsētā būs aplūkojami līdz 2014. gada 12. janvārim.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+