×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. augusts, 2014
Drukāt

Rīgā sestdien paredzētais “Grand Prix” posms spīdvejā pārcelts uz Daugavpili

lokomotive.lv (Romualds Rubenis)lokomotive.lv (Romualds Rubenis)

Biķernieku mototrekā paredzēto pasaules čempionāta Latvijas “Grand Prix” spīdvejā neapmierinošā treka stāvokļa dēļ nācies pārcelt uz Daugavpili.

Sestdienas vakarā Rīgā paredzētās sacensības pārceltas uz Daugavpili, kur sportisti uz starta stāsies svētdien plkst. 15.

Ilgi gaidītā spīdveja atgriešanās Rīgā, kur tam bija jānotiek ar šī sporta veida pasaules labāko sportistu piedalīšanos, nenotiks. Sacensību rīkotājiem, kuri šim notikumam gatavojās vairāk kā pus gadu, tā arī neizdevās sagatavot treku atbilstoši pasaules čempionāta vajadzībām.

Korekcijas ieviesa pēdējās nedēļas laika apstākļi, kuru dēļ sacensības Biķerniekos kļūtu bīstamas sportistiem. Piektdienas vakarā bija paredzēti pirmie treniņi, kurus pārcēla uz sestdienas rītu. Arī līdz tiem treka stāvokli neizdevās būtiski uzlabot un ņemot vērā sportistu ieteikumus, tika nolemts sacensības pārcelt uz svētdien Daugavpils “Lokomotīves” stadionā. Tur pasaules čempionāta “Grand Prix” sacensības notikušas jau iepriekš un daugavpilieši steigšus kārtā ir gatavi tās uzņemt arī šoreiz.

Biķernieku sporta komplekss atrodas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) aizgādībā. “Trase Biķerniekos tika būvēta sausā laikā, taču tagad, kad pie mums ir ilgstoši lijis, segums kļuvis mīksts un sportisti lūguši posmu šeit neaizvadīt. Tas nenozīmē, ka spīdvejs aiziet no Biķerniekiem. Strādāsim, lai šis sporta veids šeit būtu atkal,” CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa ziņu aģentūrai LETA komentējusi radušos situāciju.

Pasaules čempionāta posma translācija bija paredzēta daudzās pasaules valstīs, tādēļ Latvijas posma rīkotāju nespēja sagatavot treku sacensībām ir liels nesmukums. Starptautiskā motosporta federācija bija iecerējusi augsta līmeņa sacensības Rīgai uzticēt arī nākamgad, taču pagaidām Rīga paliek bez kādreiz galvaspilsētā tik populārā spīdveja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+