×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Rīgā siro svešzemju krāpnieki; īpaši jāuzmanās sirmgalvjiem (4)

Kadrs no videoKadrs no video

Iebraucēji no Rumānijas Rīgā apvārdo vietējos sirmgalvjus, it kā dāvinot viņiem traukus, pēcāk izkrāpj naudu vai cenšas iekļūt dzīvokļos, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Raidījuma redakcijā vērsusies Līga, kura stāsta par atgadījumu, kurā teju ticis apkrāpts viņai tuvs radinieks sirmgalvis.

Kungs cienījamos gados devies ikdienas gaitās Rīgas centrā, kad pie viņa piestājusi balta “Audi” markas automašīna ar Rumānijas numurzīmēm, kurā braukuši divi tumsnēji vīrieši. Viņi sirmgalvim lauzītā krievu valodā prasījuši, kā nokļūt līdz viesnīcai Rīgā. Sirmgalvis sniedzis palīdzību, bet tad sākusies apvārdošana.

“Viņi teica: “Paldies par jūsu labo sirdi, ka jūs mums tā palīdzējāt. Par to mēs jums gribam uzdāvināt dāvanu. Braucam no trauku izstādes Rīgā. Palikuši paraugi.” Viņi attaisīja automašīnu un rādīja lielu kasti ar traukiem. Pannas un katli. Teica, lai ņem.

Mans radinieks teica, ka nevar paņemt, jo jāsteidzas uz tikšanos. Viņi uzstāja, ka trauki jāpaņem. Viņiem esot uzdevums: pirmajam satiktajam pensionāram jāatdod. Viņi teica, ka nelaidīs sirmgalvi prom, piedāvāja traukus nogādāt kunga mājās,” stāsta sirmgalvja radiniece Līga.

Tumsnējie iebraucēji norādījuši, ka trauki esot ļoti vērtīgi, maksājot teju 2000 eiro. Sirmgalvis norādījis ceļu uz radinieces Līgas mājām, kur sievieti lūdzis sagaidīt un paņemt pannas un katlus.

“Es sagaidīju, paņēmu to kasti un uzgāju augšā. Pēc tam, kad radinieks ar svešiniekiem nogāja lejā, tuvais radinieks man vēlreiz zvanīja un teica, lai nonāku lejā ar traukiem. Viņš man teica, ka svešinieki prasa 400 eiro. Viņi teica, ka lidmašīnā ar traukiem nekāpšot, tāpēc dāvina tos cilvēkiem, bet pietrūkst vienai lidmašīnas biļetei ceļam mājup. Vajagot 400 eiro,” par apkrāpšanas centieniem stāsta Līga.

Līga dusmās atdevusi traukus atpakaļ nezināmajiem vīriešiem un patriekusi. “Bez Tabu” ir zināms teju identisks gadījums citā Rīgas mikrorajonā – Teikā. Tur arī šis pats spēkrats piestājis pie vientuļa sirmgalvja, svešinieki it kā apdāvinājuši kungu, šoreiz uzticību iekarojuši, piesaucot Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Proti, viņš esot licis pēc trauku izstādes ar paraugiem apdāvināt vientuļus pensionārus.

Apvārdotais arī iesēdies svešinieku automašīnā, kopā devušies uz sirmgalvja dzīvokli, tomēr rīdzinieks nācis pie prāta un atteicies no žēlsirdības dāvanas.

Rīgas pašvaldības policijā stāsta, ka šādi gadījumi Rīgā notiekot epizodiski. Policijā uzsver, ka, nokļūstot līdzīgā situācijā, iedzīvotājiem noteikti jāvēršas vai nu Valsts, vai pašvaldības policijā. Ar šādām un citām viltībām ļaundari bieži vien cenšas iekļūt naivāku pensionāru mitekļos, lai tos aplaupītu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Man ,gaidot trolejbuus pie Matīsa tirgus, piestāja šīte pat automašīna,un tieši tāpat ,manā uztverē-čigāni,piedāvāja “dāvanu”… protams ,atteicos un pateicu-sveiki… kad “runas vīrs”iekāpa automašīnā ,ievēroju ,ka tai ārzemju numura zīme…
    Jautājums: Vai POLICIJA ir aizturējusi šos krāpniekus? Ko dotu zvans policijai? Jo tā momentāli nemaz nevar iegaumēt to numura zīmi,lai pateiktu,jo aizbrauca jau viņi ļoti strauki uzņemot ātrumu,bet nostājušies bij tā,ka to redzēt nevarēja -ar sānu pret mani,tā,ka varēju redzēt šoferi pie stūres ,kas bij tāds pat ” tumšacainais”…

  2. Latviešu vientiesība ir apbrīnojama.

  3. Senāk piesauca Jēzu Kristu… . Tagad piesauc Rīgas mēri…. tas nav uz labu….

  4. Šengenas zonas labumi…

Draugiem Facebook Twitter Google+