Kultūra
Mūzika

Rīgā skanēs “Austrasdienas 2018”0

Publicitātes foto

Leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi, Austrasbērni, aicina uz dziesminieku festivāla “Austrasdienas 2018” koncertiem 10. un 11. martā Rīgā.

Koncertos, kā ierasts, skanēs komponista Imanta Kalniņa un Austrasbērnu radītās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas.

“Austrasdienas” ir dziesminieces Austras Pumpures (1928-2017) iedvesmots koncertu cikls – skaista tradīcija, kas vieno un katru gadu martā sirsnīgos koncertos kopā sauc Austras Pumpures audzēkņus, dziesminiekus, dzejniekus, domubiedrus un klausītājus. Austrasbērni aicina turpināt tradīciju, ar pateicību pieminot leģendāro dziesminieci un viņas devumu Latvijas kultūrā.

“Austrasdienas” jau tradicionāli tika atklātas Liepājā marta pirmajā nedēļas nogalē, 3. un 4. martā, kad pirmoreiz tika ieskandināta arī topošā “Austras istaba” – Austrai Pumpurei veltītā radošā telpa Liepājas centrā mākslas galerijā “Romas dārzs”. Pēc vērienīgiem svētkiem Liepājā, Austrasbērni pošas uz Rīgu, lai priecētu klausītājus ar trim koncertprogrammām.

Gatavojoties šī gada “Austrasdienām” Austrasbērni nākuši kopā mēģinājumos, lai restaurētu un gaismā celtu Imanta Kalniņa II programmu, kuru Austra Pumpure pirmoreiz skatītājiem sniedza 1979. gada 18. septembrī Rīgā Nacionālā teātra Aktieru zālē. Austrasbērnu izpildījumā 10. martā plkst. 14 Anglikāņu baznīcā, Anglikāņu ielā 2, atkal skanēs tādas dziesmas kā “Akāciju palags”, “Balāde par viņu un viņu”, “Dziesma Sniegbaltītei”, “Es redzēju sapnī”, “Bāka”, “Sveces dziesma”, “Mīlestība divreiz neatnāk”, “Blūzs”, “Romantika”, “Čigānu dziesmiņa” un citas. Ieejas maksa: 5 eiro.

Savukārt sestdienas, 10. marta, vakarpusē, plkst. 19, ikviens klausītājs un interesents aicināts uz Austrasbērnu sadziedāšanos Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29. Vakara muzicēšana ir īpaša “Austrasdienu” daļa, kurā konkrēta koncertprogramma netiek sastādīta un tiek dota vieta improvizācijai un radošiem pārsteigumiem, mijoties ar klausītāju pieprasītām dziesmām. Austrasbērni priecēs klātesošos gan ar pašu radītām dziesmām, gan ar citām sev tuvām un mīļām dziesmām. Ieejas maksa: 3 eiro.

Tradicionāli “Austrasdienās” notiek arī tautasdziesmu koncerts, kuros Austrasbērni aicina uz kopīgu sadziedāšanos latviešu tautasdziesmās. Svētdien, 11. martā, plkst. 12 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” skanēs gan Austras Pumpures dziedātās tautasdziesmas “Māte savas meitas sauca”, “Saule rāja mēnestiņu”, “Upe nesa ozoliņu” un daudzas citas, kā arī dažādas Austrasbērnu iemīļotas latviešu tautasdziesmas. Ieejas maksa: 3 eiro.

LA.lv