×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Rīga slīkst stipro lietavu izraisītajos plūdos (2)

Valdemāra un Elizabetes ielu  krustojums.  Foto - Dainis BušmanisValdemāra un Elizabetes ielu krustojums. Foto - Dainis Bušmanis

Ar jaunāko informāciju papildināta visa ziņa

Pirmdien līdz plkst.18 nokrišņu daudzums galvaspilsētā sasniedza 50 milimetru jeb 65% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Rīgas centra novērojumu stacijā pirmdien reģistrētais nokrišņu daudzums ir lielākais pēdējo gadu laikā. Iepriekšējais intensīvākais lietus bija 2016.gada 16.-17.augustā, kad 24 stundās nolija aptuveni 50 milimetru nokrišņu.

Sociālo tīklu lietotāji ziņo par lietavu radītajiem plūdiem Rīgas ielā.

Šovakar Rīgā ceļus no lietus ūdeņiem atbrīvo jau desmit ūdens atsūknēšanas mašīnas, taču patlaban visas ielas ir izbraucamas, informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Visnopietnākā situācija šodien bijusi Ganību dambja un Bukultu ielas krustojumā, kur kustība bijusi apgrūtināta gan autobraucējiem, gan sabiedriskajam transportam, tai skaitā tramvajam. Tur ūdeni vienlaicīgi atsūknējušas pat divas mašīnas, jo transportu kustība bijusi gandrīz pilnībā paralizēta.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola skaidroja, ka darbu veikšanu apgrūtina no kokiem sabirušās lapas, kuras līdz ar straumi aizdambē ne tikai uz ielām esošās ūdens noteksistēmas, bet arī ūdens pieņēmējus. “Pašlaik visas ielas ir izbraucamas. Pilsētā strādā desmit ūdens atsūknēšanas mašīnas, taču nepieciešamības gadījumā varam piesaistīt vēl,” informēja Satiksmes departamenta pārstāve.

Savukārt pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pārstāvis Viktors Zaķis pastāstīja, ka salīdzinājumā ar situāciju dienas vidū patlaban situācija sabiedriskā transporta maršrutos ir uzlabojusies. Ietekmējoties no kopējiem sastrēgumiem ielās, autobusu maršruti šobrīd kavējas vidēji 30 minūtes, trolejbusu – 20 minūtes, bet tramvaju maršruti – vidēji piecas līdz desmit minūtes. Atjaunots arī ierastais 2.autobusa maršruts Ganību dambja rajonā. Šis maršruts lielā ūdens daudzuma dēļ uz laiku bija mainīts.

Šobrīd Rīgā bez apstājas ir lijis jau gandrīz 12 stundas, un atbildīgie dienesti informē, ka ūdens likvidācijas un lietavu seku novēršanas darbi netiks pārtraukti un turpināsies, cik ilgi vien nepieciešams.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gan jau pienāks laiks arī ūdens kolektoru pārbūvei ,taču tad jau atkal kādus ielas posmus slēgs un tad tik varēs lasīt kā mēru kritizē. Ja neko nedara slikti, ja ko dara atkal slikti, cilvēkiem nekad nebūs miera. Interesanti ja Ķirsis būtu kļuvis par mēru ,kuru tagad kritizētu ?

  2. Riga atkal karteja problema,atkal pludi un ielas neizbraucamas,bet meris ar komandu tiek cauri sausa,sveiks un vesels. Iecietibai ir savs mers!

Draugiem Facebook Twitter Google+