×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgā Šmerļa rajonā atkal manītas mežacūkas (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Kamēr galvaspilsētas domnieki spriež par labāko rīcību cīņā pret meža zvēriem pilsētā, pa Rīgas ielām turpina skraidīt mežacūkas, šorīt novēroja aģentūra LETA.

Ja vien rukši iepriekš nebūtu uzbrukuši dažam rīdziniekam vai viņa sunim, varētu domāt, ka tie jau ir apguvuši civilizētas dzīves tikumus – šorīt manītā mežacūku ģimene pacietīgi pagaidīja, kamēr garām aizbrauc pāris agrīni autobraucēji, un tikai tad šķērsoja Brīvības ielu, lai iebēgtu Šmerļa mežā.

Kā ziņots, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja vakar akceptēja Medību koordinācijas komisijas sastāvu, lai ierobežotu mežacūku populāciju pilsētvidē. Komisijas priekšsēdētājs būs Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), bet komisijas locekļi – Valsts meža dienesta Rīgas reģionālās virsmežniecības inženieris Raimonds Fridvalds, Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Kontroles un uzraudzības daļas vecākais inspektors Mārtiņš Upmanis, biedrības “Latvijas mednieku asociācija” valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvis Jānis Šolks, kā arī Latvijas Meža īpašnieku biedrības pārstāvis Juris Buškevics.

Medību koordinācijas komisijas sekretāra pienākumus veiks Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieka norīkots Vides pārvaldes darbinieks.
Komisijas sastāvs vēl būs jāapstiprina Rīgas domei.

Domē iepriekš notika arī ekspertu diskusija par iespējamiem populācijas ierobežošanas risinājumiem, kurā nolēma komisiju izveidot līdz jūnija beigām. Par tālākām darbībām mežacūku populācijas ierobežošanai lems izveidotā komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. pilsētas vadība laikam cer, ka pretēji dabas likumiem tās mežacūkas nevis apgūs pilsētu, augs un vairosies, bet tikmŗ, kamēr tiek dibinātas komisijas, pamazām vienkārši “uzsūksies” vai kā citādi pazudīs! Smieklīgi ir taisīt PR ar cūkām socmēdijos, un neko reāli nedarīt. Jādomā, ka bezdarbība nodara pāri gan cilvēkiem un to mazdārziņiem, gan cūķiem pašiem.

  2. Mazliet jāuzbaro,tad uz Jāņiem jānomedī.

  3. Kabanova radi?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +14.9
Daugavpils +13.3
Saldus +16
Liepāja +14.0
Jelgava +15
Ventspils +13.0
Limbaži +14
Madona +14
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+