×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

Rīgā šodien notiks oficiāla veloparāde un nesankcionētais velobrauciens “Kritiskā masa”

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā šodien notiks divi velobraucieni – viens no tiem būs neoficiālais un nesankcionētais ikgadējais brauciens “Kritiskā masa”, otrs – pašvaldības rīkotais velosezonas atklāšanas brauciens jeb Rīgas veloparāde, kas Rīgā trešo gadu tiek organizēta gandrīz vienlaikus ar “Kritisko masu”.

Pulcēšanās oficiālajai veloparādei sāksies no plkst.12 Brīvības pieminekļa tuvumā. No pieminekļa velobraucēji tālāk dosies pa Kaļķu ielu līdz Akmens tiltam un Uzvaras bulvārim, tad cauri Arkādijas parkam pa Indriķa ielu, Torņakalna ielu, Ojāra Vācieša ielu, Mārupes ielu, Bāriņa ielu, Eduarda Smiļģa ielu, Augļu ielu, Bišu ielu, Medus ielu, Olgas ielu, Ernestīnes ielu, Baložu ielu, Slokas ielu, tad pāri Vanšu tiltam atgriezīsies Daugavas labajā krastā, kur pa Krišjāņa Valdemāra ielu un Raiņa bulvāri noslēgsies atkal pie Brīvības pieminekļa.

Nepieciešamības gadījumā policija brauciena laikā slēgs vai ierobežos satiksmi, lai velobraucēji ērti un droši nokļūtu galamērķī.

Savukārt “Kritiskās masas” piekritēji plkst.13 pulcēsies Dailes teātra priekšlaukumā. “Kritiskā masa” ir nesankcionēta, masveidīga akcija, kuras gaitā velobraucēji dodas braucienā pa spontāni izvēlētām Rīgas ielām. Akcija un tās maršruts parasti netiek iepriekš pieteikts vai saskaņots pašvaldībā vai kārtībsargājošās iestādēs, jo tā mērķis ir pievērst uzmanību velosipēdistu tiesībām piedalīties kopējā satiksmē.

Akcijas dalībnieki vēlas pievērst uzmanību veloinfrastruktūras problēmām pilsētā un mudināt aktīvi rīkoties, lai situāciju uzlabotu. Ik gadu “Kritiskās masas” dalībnieku skaits aug, sasniedzot vairākus simtus, un līdzīgas akcijas notiek arī daudzviet citur pasaulē.

Policija Rīgā šo akciju ik gadu cenšas arvien vairāk ierobežot, norādot, ka tā neveicina satiksmes dalībnieku savstarpējo sapratni. Policija mēģina piespiest riteņbraucējus pārvietoties vienā rindā gar ceļa malu un soda satiksmes noteikumu pārkāpējus, raisot braucējos neapmierinātību par “piekasīgu, agresīvu un naidīgu” attieksmi pret velosipēdistiem.

Latvijas Veclaiku divriteņu kluba valdes priekšsēdētājs Toms Ērenpreiss iepriekš norādījis, ka brauciens “Kritiskā masa” nav un nebūs “Rīgas velonedēļas” sastāvdaļa, jo to nevar kontrolēt, tāpēc tas nevar būt oficiāls pasākums. “Tas ir protesta pasākums, un iespēja tādu braucienu rīkot ir viena no demokrātiskas sabiedrības iezīmēm,” sacīja Ērenpreiss.

Kā ziņots, jau trešo gadu galvaspilsētā norisināsies Rīgas velonedēļa, kas riteņbraukšanas piekritējiem no 26.aprīļa līdz 2.maijam piedāvā daudzveidīgu pasākumu klāstu. Rīgas velonedēļas laikā interesentiem ir pieejamas vairākas velosipēdu darbnīcas, kurās var uzzināt gan to, kā salabot savu divriteni, gan to, kā braucamrīku pārveidot par ērmriteni jeb piešķirt savam velosipēdam oriģinālu, neparastu izskatu.

Velonedēļa noslēgsies 5.maijā ar Tvīda braucienu no Esplanādes līdz Kalnciema kvartālam, kur gaidāma gan Tvīda karaļpāra kronēšana, gan balle retro ritmos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.9
Alūksne +11.9
Daugavpils +12.9
Saldus +10.7
Liepāja +13.6
Jelgava +11.5
Ventspils +13.0
Limbaži +12
Madona +11.8
Rēzekne +12.4
Draugiem Facebook Twitter Google+