×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Rīga staros, staro līdzi!

karnevalslogo_8

Šogad festivāla “Staro Rīga” rīkotāji no 14. līdz 18. novembrim sola īpaši krāšņu un starptautisku sarīkojumu, kā arī aicina rīdziniekus ar saviem izgreznotajiem logiem un fasādēm iesaistīties līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls”.

Pirms septiņiem gadiem, kad festivāls “Staro Rīga” tika sarīkots pirmoreiz, tas kļuva par pārsteigumu – vistumšākajā gada laikā Latvijas galvaspilsēta iemirdzējās pasakainā krāšņumā. Tagad festivāls jau kļuvis par ļoti gaidītu gaismas staru citādi nemīlīgajā novembrī, un pērn veiktajā aptaujā 22% rīdzinieku “Staro Rīga” atzina par saviem mīļākajiem svētkiem. Šogad festivāls sola apmeklētājiem kvalitatīvi jaunu pakāpi, jo galvenie tā objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, “mapping” un gaismu instalāciju objekti. Festivāla pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi – gan objekti no lielākajiem pasaules gaismas festivāliem, gan arī vairāki īpaši Rīgai veidoti starptautisko mākslinieku jaundarbi.

Jau pēdējos četrus gadus iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties “Staro Rīga” ne tikai kā vērotājiem, bet arī aktīviem līdzdalībniekiem, izrotājot savu namu logus un fasādes. Līdz šim līdzdalības akcijā vairāk iesaistījušās ie­stādes – arī šogad īpašs noformējums būs Saeimas un Ministru kabineta ēkām. Arī Gaismas pils jau otro gadu greznosies īpašā gaismas ietērpā, atgādinot, ka pēc neilga laika tieši tajā sāks darboties Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē sekretariāts, bet pirmo gadu “Rīgas karnevālā” piedalīsies Finanšu ministrija. Saeima sola līdzdalības akcijā no mazas sēkliņas izaudzēt prieku, turklāt 24 oficiālajās ES valodās. Finanšu ministrija centīsies uz savas ēkas sienām atspoguļot Latvijas ģerboņa stāstu. Savukārt uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas sienām pirmo reizi publiskajā vidē tiks demonstrēts prezidentūras logotips.

Karnevals_TS_8Tieši 18. novembrī “Rīga 2014” īpaši aicina logos ielikt krāsainas sveces, protams, neaizmirstot par ugunsdrošību. “Bieži vien nemaz nevajag daudz – mazliet izdomas, mazliet radošas pieejas, un ar ļoti vienkāršām metodēm varam panākt, ka visa Rīga piedalās svētku karnevālā. Mūsu mērķis “Staro Rīga 2014″ laikā ir padarīt pilsētu gaišu un krāsainu, tādu, kurā paši jūtamies labi. Mūsu uzaicinājums ir pavisam vienkāršs – izgaismo savu pilsētu!” teic nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja un gaismas festivāla “Staro Rīga 2014” kuratore Diāna Čivle. Šogad “Staro Rīga” risināsies par dienu ilgāk, nekā ierasts – no 14. līdz 18. novembrim, un, sākot no 10. novembra, savu izrotāto namu varēs pievienot interaktīvajā kartē, kas būs atrodama mājas lapā www.staroriga.lv, lai to varētu aplūkot arī citi. “Rīgas 2014” sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare atgādina – ja informācija par izgreznotu nama logu vai fasādi ievietota kartē, nama iemītniekiem jārūpējas, lai tas visus piecus vakarus būtu aplūkojams. Toties portālā varēs arī nobalsot par skaistākajiem logiem, un birojs “Rīga 2014” to veidotājiem sola pārsteiguma balvas.

Kā līdzdarboties

Līdzdalības akcijas objektiem jābūt aplūkojamiem no 14. līdz 18. novembrim no 18.00 līdz 23.00.

Dalībnieki varēs pieteikt savus objektus interneta vietnē no 10. novembra; katram objektam pievienojama adrese, darba nosaukums, darba autors un fotogrāfija.

Līdzdalības akcijas vietne www.staroriga.lv piedāvās uz kartes apmeklēt tuvāko objektu un novērtēt to.

Skatītāji interneta vietnē balsos par labāko objektu, pēc pasākuma norisināsies “fināla” balsojums, kura uzvarētāji saņems sponsoru balvas īpašā pasākumā.

“Rīga 2014” ieteikumi visiem,kas vēlas iesaistīties līdzdalības akcijā

“Rīgas karnevāla” gaismas objekta veidošanai logā, kā arī izgaismoto/pārveidoto fasāžu veidošanā var izmantot gaismas tehnikas: prožektorus, LED spuldzītes un virtenes, krāsainas lampu spuldzes, neona gaismas un citus apgaismes ķermeņus; projektorus, kodoskopus, diaprojektorus un citas multimediju iekārtas.

Īpaši 18. novembrī – dažādu formu un krāsu sveces, tonējošās krāsas, krāsainās līmplēves, audumus un citus materiālus, kas nokrāso logu ailu gaismu, trafaretus un stencilus, kas aizklāj logu ailas gaismu, prožektorus, LED spuldzītes un virtenes, krāsainas lampu spuldzes, neona gaismas un citus apgaismes ķermeņus.

Izgaismoto/pārveidoto fasāžu veidošanai nepieciešama atļauja no ēkas īpašnieka.

Viedokļi

Kāpēc piedalīsities līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls”?

Katrīna Leiškalne, biedrības “Mākslai vajag telpu” valdes priekšsēdētāja: “Man ļoti patīk sveces, un mums ģimenē ir tradīcija katru gadu tās iedegt gan 11., gan 18. novembrī. Parasti dodamies arī uz Rīgas pili, kur līdz ar citiem noliekam sveces pie tās sienas. Tā kā mani vecvecāki bijuši izsūtīti, tad mums šīs vērtības ir ļoti svarīgas. Turklāt, tā kā esmu iesaistīta mākslā, man ir ļoti svarīgi arī šādā veidā saglabāt mūsu identitāti. Šajā tumšajā laikā gaisma dod tādu dzīvesprieku! Tādēļ man ir liels prieks par festivālu “Staro Rīga”, kas uzlādē ar dzīvesprieku vairākiem nākamajiem mēnešiem.”

Aija un Juris Kaukuļi, žurnāliste un mūziķis, “Rīgas 2014” oficiālās partnerpilsētas Siguldas iedzīvotāji: “Esam raduši, ka dzimšanas dienās jāiededz svecītes, un arī laiks, kad dzimšanas dienu svin Latvija, ir īpašs iemesls to darīt. Ja iededz tādu gaismiņu savā logā un tā atspīd arī kaimiņa un tālākos logos, ir skaista starošanas sajūta, gluži kā mūzika, kurā katram ir savs melodijas pavediens, kas saplūst vienā lielākā dziesmā. Ir lieliski, ka šogad kopā ar “Staro Rīga” gaismām staros arī mūsu Siguldas pārstāvniecība galvaspilsētā – projektā piedalāmies visa ģimene. Ceram, ka svētkus skaistākus un siltākus darīs arī katrs, kas iesaistīsies kopīgā starošanas akcijā, veidojot gaismas saliņu arī savā logā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+