×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Rīga staros, staro līdzi

Mārtiņš Otto / publicitātes fotoMārtiņš Otto / publicitātes foto

Šogad no 14. līdz 18. novembrim risināsies jau septītais festivāls “Staro Rīga”, un tā līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls” piedalīsies Saeima, Ministru kabinets, Finanšu ministrija, Prezidentūras sekretariāts un Latvijas Nacionālā bibliotēka, pastāstīja nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvji.

Aktīva gatavošanās šā gada festivāla līdzdalības akcijai “Rīgas karnevāls” sākta ar Rīga 2014 biroja logu rotāšanu un valsts iestāžu iesaistīšanos. Akcijā aicināts piedalīties ikviens rīdzinieks un uzņēmums vai institūcija, karnevāla noskaņās izgaismojot savas mājas logus vai fasādi un jau sākot no 10. oktobra piesakot savu darbu interaktīvajā kartē portālā staroriga.lv. Svētku laikā notiks balsojums par labākajiem logu un ēku fasāžu noformējumiem, un visvairāk skatītāju atzinību ieguvušie gaismas svētku noformējuma autori saņems īpašas balvas, sola Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Īpašus gaismas stāstus līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls” vēstīs Saeima, Ministru kabinets sadarbībā ar Lattelecom, kā arī pirmo reizi festivālā piedalīsies Finanšu ministrija, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts un fonds “Mākslai vajag telpu”.

Uz Saeimas nama būs redzams, kā no mazas idejas izaug stāsts par mieru 24 oficiālajās Eiropas Savienības valodās. Ministru kabinets sadarbībā ar Lattelecom šogad turpinās jau pirms četriem gadiem aizsākto stratēģiju – ar gaismas objektu palīdzību vēstīt par Latvijas vērtībām un valstiskajiem simboliem. Šis gads būs veltījums Latvijas valsts ģerbonim. Savukārt Finanšu ministrija piedalīsies pirmo reizi, interaktīvā objektā apspēlējot pozitīvās pārvērtības, ko Latvijai nes Eiropas Savienības fondu apgūšana.

Festivāla „Staro Rīga 2014” laikā tiks atspoguļota 2015.gada pirmajā pusē gaidāmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. Izgaismojot Latvijas Nacionālo bibliotēku un pirmo reizi pilsētvidē demonstrējot prezidentūras logotipu, līdzdalības akcijā iekļausies arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības sekretariāts un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Pirmo reizi “Staro Rīga 2014” piedalīsies fonds “Mākslai vajag telpu”, ar savu objektu Kaļķu ielā 1 turpinot aktualizēt tēmu par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību Rīgā.

“Līdzdalības akcija ir domāta visiem rīdziniekiem, bez jebkādiem ierobežojumiem. Bieži vien nemaz nevajag daudz – mazliet izdomas, mazliet radošas pieejas, un ar ļoti vienkāršām metodēm mēs varam panākt, ka visa Rīga piedalās svētku karnevālā. Mūsu mērķis “Staro Rīga 2014″ laikā ir padarīt pilsētu gaišu un krāsainu, tādu, kurā mēs paši jūtamies labi. Mūsu uzaicinājums ir pavisam vienkāršs – izgaismo savu pilsētu!” aicināja Čivle.

Līdztekus “Rīgas karnevālam” 18.novembrī nodibinājums Rīga 2014 aicina neaizmirst jau kopš Atmodas gadiem dzīvo tradīciju – svētku laikā iedegt logā sveci.

Festivāls “Staro Rīga” šogad piedzīvos kvalitatīvi jaunu pakāpi, galvenie festivāla objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, “mapping” un gaismu instalāciju objekti. Festivāla pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi. Tie būs starptautiski atzītu gaismas mākslinieku objekti no lielākajiem pasaules gaismas festivāliem, gan arī vairāki īpaši Rīgai veidoti starptautisko mākslinieku jaundarbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+