×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Rīgā stundas sākumu nokavējušiem skolēniem liedz ieeju skolā, aizslēdzot durvis (5)

LETALETA

Šorīt aptuveni 30 skolēniem, kas kavēja stundas sākumu Rīgas Amatniecības vidusskolā, uz laiku tika liegta ieeja skolā, jo tās durvis bija slēgtas, aģentūrai LETA pastāstīja kāda skolniece.

Pēc viņas teiktā, vismaz pusstundu skolēniem nācies pavadīt ārā, gaidot, kad tiks atslēgtas durvis. Turpretim Rīgas Amatniecības vidusskolas direktore Maija Vanaga un viņas vietnieces audzināšanas darbā Ginta Rukmane aģentūrai LETA apgalvoja, ka aizslēgtas bija vien centrālās durvis uz desmit minūtēm, bet pa citām durvīm skolēni varēja iekļūt skolā. Turklāt abas darbinieces ir sagaidījušas kavētājus un veikušas audzinošas pārrunas.

Taču pēc skolnieces stāstītā, visas ēkas durvis bijušas slēgtas un jaunieši pat mēģinājuši iekļūt skolā pa logu. Turklāt skolā esot ielaists kāds remontstrādnieks, bet pašiem skolēniem durvis aizcirstas degungalā. Pirmā stunda skolā sākas plkst.8.30.

Rukmane klāstīja, ka plkst.8.33, ieraugot to, ka vesels bars audzēkņu no dienesta viesnīcas nāk šurp, aiztaisījuši skolas durvis, bet skolēni ienākuši pa otrām durvīm, kur viņus sagaidījušas skolas darbinieces. Viņas ar skolēniem parunājušās un aptuveni desmit minūtes vēlāk audzēkņi aizgājuši uz stundām. Direktores vietniece kategoriski noliedz, ka visas skolas durvis būtu bijušas aizslēgtas. Šādi viņas rīkojušās, lai cīnītos ar konsekvento skolēnu neierašanos laikā uz stundas sākumu. “Konsekventā kavēšana liecina, ka jārīkojas radikālāk,” izteicās Rukmane, norādot, ka ar jauniešiem būs izglītojošais un audzinošais darbs.

Tikmēr skolas direktore Vanaga uzsvēra, ka izglītojamiem jāievēro iekšējās kārtības noteikumi, bet ir audzēkņu kopa, kas no rītiem regulāri nokavē. Tādēļ arī skolas darbinieki aizslēguši durvis un kavētāji meklējuši citas ieejas iekļūšanai skolā. “Man arī ir dota ziņa skolotājiem, lai netraucētu stundu, mēs slēgsim durvis. Tas traucē izglītības procesā zināšanu apguvi citiem izglītojamiem, ja notiek durvju virināšana un staigāšana,” izteicās direktore.

Viņa ir pārliecināta, ka ar disciplīnas pārkāpumiem ir jācīnās, jo parunāšana vien nelīdz. Šodien gaidāma skolas padomes sēde, kurā šo jautājumu iecerēts pārrunāt. “Es saprotu cilvēku tiesības iegūt zināšanas, bet tiesības apgūt zināšanas ir arī tiem, kuri sēž stundā, kad notiek durvju virināšana un ik pa trim minūtēm nāk iekšā audzēkņi,” teica Vanaga.

Skolas iekšējās kārtības noteikumos ierakstīts, ka skolēniem un skolotājiem skolā jāierodas piecas minūtes pirms stundas sākuma. “Tātad viņi pārkāpj iekšējās kārtības noteikumus,” paziņoja skolas direktore. Viņa gan atzīst, ka iekšējās kārtības noteikumos ir minēts vien brīdinājums un rājiens par šādu pārkāpumu un par durvju slēgšanu un kavētāju neielaišanu stundā nekas nav minēts. “Durvju slēgšana nav ierakstīta, bet mēs to varam ierakstīt, sacīja Vanaga, norādot, ka par to spriedīs skolas padomes sēdē. Viņa akcentēja, ka pedagogi nezina, kā cīnīties ar regulārajiem kavētājiem. Viņasprāt, tā ir nevērīga attieksme pret skolu.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča aģentūrai LETA sacīja, ka šāda rīcība ierobežo bērnu tiesības iegūt izglītību. Viņa gan norādīja, ka jāskatās, kas ierakstīts skolas iekšējās kārtības noteikumos par rīcību stundas sākuma kavēšanas gadījumos. Dienesta vadītāja uzsvēra, ka nedrīkst liegt bērnam apmeklēt stundu un ierobežot tiesības iegūt izglītību, tādēļ šādos gadījumos vajadzētu būt citādai rīcībai, piemēram, aizrādījumam vai zvanam vecākiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pastāstīja kāda skolniece! Ak, vai, krietnu skolnieci izaudzinājuši vecāki!Pati nokavē stundu – pēc tam pati nosūdz skolu!
    Ja manējā šitā izdarītu , es viņai spārniņus ātri aplauztu gan par kavēšanu, gan p[ar sūdzēšanos!Nekādas bērnu tiesības nelīdzētu, kauns vecākiem par tādu skuķi!!!!

  2. Piekrītu, ka stundas sākumu nedrīkst nokavēt, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir. Mūsdienās, kad tik daudzi ceļu uz skolu mēro no attālākām vietām un jārēķinās gan ar sabiedriskā transporta kursēšanas laiku, gan satiksmes sastrēgumiem, kuros pavadāmais laiks nav prognozējams, nokavēšanās ir neizbēgama. Cita runa, ja ir kāds hronisks kavētājs, tad ar to arī jārunā un jāaudzina.

  3. Atkal pārkāptas nabaga bērnu tiesības .Kad sāks strādāt ,tad būs pārkāptas cilvēka tiesības ,ja atnāks uz darbu pusdienlaikā un kāds atļausies aizrādīt. Riebjas klausīties.

  4. Te nav restorāns un šveicars katru laipni sagaidīs, kad tas vēlēsis ierastie. Tā ir skola un mācību stundas sākas noteiktā laikā… Vai vilciens kavēsies, kad skolnieciņi vēlēsies ierasties – redzēs varbūt aizejošās ugunis.

  5. Kārtējais Juhņevičas murgs! Lai aiziet pati pastrādāt skolā, tad nemurgos par bērnu tiesībām, bet atcerēsies par viņu pienākumiem! Tiesības rodas tad, kad ir izpildīti pienākumi!

Draugiem Facebook Twitter Google+