×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Vairāk nekā 80 notikumi trīs dienu laikā – tāda ir Rīgas svētku bilance šogad

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas pilsētas svētki augustā jau kļuvuši par tradīciju ar koncertiem, tirdziņiem, sportiskām aktivitātēm, radošajām darbnīcām un meistarklasēm. Šogad svētki galvenokārt norisinājās pašā Rīgas sirdī – Vec­rīgā –, kā arī bija pārņēmuši Daugavas krastmalu, Vērmanes dārzu, Bastejkalnu un tā apkārtni, tostarp atsevišķus pilsētas rajonus. Daugavā starp Akmens un Vanšu tiltu piektdien norisinājās sacensības burāšanā “Baltic Sail Nations Cup 2015”, bet sestdien un svētdien – Latvijas “Match Race” čempionāta Rīgas kausa izcīņa. Lielu pilsētnieku un tās viesu ievērību izpelnījās Latgales dienas Rīgā. Kulinārais mantojums, Latgales tematisko ciemu programma, amatnieku prasmju demonstrējumi – tā bija tikai daļa no svētku programmas. Anna Danča no Salnavas pagasta uz Rīgu bija atbraukusi jau otro gadu. Piedāvājot pašas vāktās “Annasmuižas tējas”, viņa atzina, ka Rīgas svētki ir izdevušies, jo “laiks labs, Jēkaba laukumā ir ļoti ērti un cilvēku daudz”. Arī Sutru pagastā izveidotā “Nākotnes Ozolu ciema” dalībniece Ņina Zarāne bija gandarīta par iespēju piedalīties svētkos, kas ļauj iepazīstināt rīdziniekus ar latgaļu tradīcijām. Viņa darbojās ar vērpjamo ratiņu, demonstrējot prasmes gan lielajiem, gan mazajiem svētku viesiem.

Vērmanes dārza Maizes ielā, kur daudzas Latvijas maiznīcas piedāvāja savus ražojumus, iespējams, valdīja vislielākā drūzma. Ļaudis degustēja, pirka maizes un konditorejas izstrādājumus, minēja mīklas, iepazinās ar jaunākajiem ražojumiem. Limbažu maiznīcas “Liel­ezers” pārstāve Inga Rakecka atzina, ka ražotājam šī nav svētku, bet darba diena. Taču tā esot laba iespēja nākt pie saviem pircējiem un parādīt jaunumus. Kamēr maizes ceptuves “Lāči” saimnieks Normunds Skauģis rosījās stendā, tikmēr līdzās ikviens apmeklētājs varēja pagatavot savu Spēka maizi, tajā simboliski iecepot latvju spēka zīmes. “Lāču” pārstāve Zane Kaunese atklāja, ka interese ne vien bērnu, bet arī pieaugušo vidū bija tik liela, ka pie darbnīcām veidojās rindas. Viņa aicina ciemos uz “Lāčiem”, kur ģimenes var piedalīties izzinošā ekskursijā “Rupmaiz’ kukul’s padusē”.

Viens no notikumiem, kas pulcēja plašu interesentu loku, bija pasākums Maskavas forštatē “Latvijas zirgi senāk un tagad”. “Armanda lauku jātnieku kluba” vadītājs Armands Šteins iepazīstināja svētku dalībniekus ar kluba rikšotājiem, demonstrējot to prasmes. Pasākuma laikā varēja vērot Bruņinieku ordeņa brāļa un Salaspils lībiešu ķoniņa prasmes zirga vadīšanā un zobenu cīņu demonstrējumus. Interesenti varēja aplūkot zirgu portretu fotoizstādi un ekspozīciju ar Rīgas ostas teritorijā atrastajām vēstures liecībām par zirgu izmantošanu dažādu darbu veikšanā. Tāpat bija iespēja modes skatē aplūkot, kādas jaunākās modes tendences valda jātnieku tērpos. Svētku laikā notika daudzas sportiskās aktivitātes, tostarp Kanāla regate, kur tika izcīnīts “Rīgas brīvostas” kauss, savukārt laukumā pie Latvijas Nacionālās operas norisinājās spraigas sacensības diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+