×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

Rīgā svinēs Liepājas teātra 110 gadus

Foto no Teātra muzeja krājumaFoto no Teātra muzeja krājuma

Piektdien, 10. martā plkst. 18 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, sarīkojumā “No Marijas Stjuartes līdz….”, atzīmēs Liepājas teātra 110. gadu jubileju, LA.lv uzzināja muzejā.

Vissenākais latviešu, līdz šim brīdim radoši un mākslinieciski pilnvērtīgi strādājošais profesionālai teātris Latvijā, ir Liepājas teātris. Tālajā 1907. gadā ar A. Čehova lugas “Tēvocis Vaņa” iestudējumu iesācis, daudzām varām līdzās pastāvējis un profesionāli pilnveidojies, tagad savu 110. jubileju sagaida laikmetīgi un skatuviski daudzveidīgi.

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja sarīkojumā “No Marijas Stjuartes līdz…. ” aktrises Aina Karele un Inese Kučinska, kā arī teātra direktors un režisors Herberts Laukšteins sarunāsies gan par leģendārā režisora Oļģerta Krodera laiku (1974-1989), kad tapa gan F. Šillera “Marija Stjuarte”, gan A. Čehova “Kaija”, V. Šekspīra “Hamlets” un citas izrādes, gan par deviņdesmitajiem gadiem, kad teātra mākslinieciskais vadītājs (1989-1996) bija H. Laukšteins un teātra studiju beidza (1993) I. Kučinska, kura šobrīd ir vadošā Liepājas teātra aktrise. Teātra mainīgā daba, ansambļa veidošana un spilgtas mākslinieciskās darbības noturīgums – jautājumi, kas nodarbina Liepājas teātri arī šodien.

Sarīkojumā apmeklētāji varēs ne tikai ieklausīties Liepājas teātra mākslinieku stāstījumā, bet arī jautāt, diskutēt un analizēt teātra māksliniecisko darbību. Sarunu vadīs muzeja vadītājs, LKA profesors Jānis Siliņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+