Latvijā
Rīga

Rīgā svinēs Maija Grāfa svētkus0

Maija Grāfa svētki. Foto – LETA

Rātslaukumā 12. maijā notiks ikgadējie Maija grāfa svētki, kas sāksies ar dalībnieku gājienu vēsturiskajos un kārnevāla tērpos. Šie svētki jau ir kļuvuši par pazīstamu Rīgas pavasara
karnevālu un apvieno senās tradīcijas ar mūsdienu karnevālu kultūru. Pasākums simbolizē ne tikai pavasara atnākšanu, bet arī Rīgas pilsētas spēju harmoniski apvienot seno pagātni ar mūsdienām, uzsver rīkotāji.

Kopš XV.gadsimta Rīga svin Maija Grāfa svētkus kā pavasara un auglības svētkus. Šajā dienā 540 gadus atpakaļ Melngalvji rīkoja vīru sacensības un turnīrus, demonstrējot savu kara mākslu un pilsētas aizsardzībai nepieciešamās iemaņas. Turnīru uzvarētājs kļuva par Maija grāfu un izvēlējās sev visdaiļāko dāmu, kuru sauca par Maija Grāfieni. Šis Rīgas senās tradīcijas elements ir saglabāts, un sestdien rīdznieki varēs vērot vīru sacensības un apsveikt jaunu Maija Grāfu ar Grāfieni, kuriem par godu tiek rīkota plaša koncetrprogramma Rātslaukumā.

Rātslaukums piepildīsies ar pasakainiem un vēsturiskiem tēliem, viduslaiku amatnieku tirdziņu, bruņinieku turnīriem un atrakcijām. Visu dienu uz skatuves notiks koncertprogramma ar Rīgas jaunu talantu piedalīšanos – uzstāsies Rīgas deju studijas, talantīgi dziedātāji, cirka un teātra mākslinieki, notiks uguns šovu festivāls, kā arī jau septīto gadu notiks ikgadējs labāko tērpu konkurss „Modernā Renesanse”, kura dalībnieki demonstrē savu radošumu, talantu un fantāziju tērpu izgatavošanā. Ar katru gadu žūrijai aizvien grūtāk noteikt uzvarētājus tērpu konkursā. Vairāki tērpi tiek gatavoti mēnešiem ilgi speciāli šim pasākumam. Puse līdzekļu no konkursa dalības maksas tiek novirzīta bērnu namu audzēķņu dalības nodrošināšanai svētkos un bērnu turnīrā.

Festivāla ietvaros tiek organizēts turnīrs bērniem un junioriem „Rolanda kauss 2018”, kurā piedalās gan bērni no Rīgas gimenēm, gan arī Rīgas, Daugavpils un Rēzeknes bērnu namu audzēkņi. Šis ikgadējs turnīrs tiek organizēts ar mērķi veicināt bernu aktīvu iesaisti sociālā dzīvē un veselīgā dzīvesveidā, prasmi izmantot savas personīskās īpašības – veiklību un drosmi, ticību saviem spēkiem.

Maija Grāfa svētku programma

LA.lv