×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgā tiks izstrādāts pilsētas kultūrvēsturisko teritoriju tematiskais plānojums

Foto - LetaFoto - Leta

Alberta iela.

Rīgā tiks izstrādāts pilsētas kultūrvēsturisko teritoriju tematiskais plānojums, liecina domes otrdienas sēdes darba kārtība.

Izstrādes stadijā pašlaik ir stratēģija, kurā iekļauti nosacījumi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai. Rīgas kultūrvēsturisko teritoriju tematiskais plānojums sniegs detalizētu informāciju par katru no apbūves aizsardzības zonām un to apbūves veidošanas principiem.

Patlaban apzinātās Rīgas kultūrvēsturiskās vērtības veido UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautais Rīgas vēsturiskais centrs, četri valsts nozīmes pilsētbūvnieciskie pieminekļi, 15 apbūves aizsardzības zonas, virkne arheoloģijas pieminekļu, kā arī vairāki simti valsts un pašvaldības nozīmes arhitektūras pieminekļi, no kuriem daļa atrodas ārpus apbūves aizsardzības zonām.

Plānojuma mērķis ir, ņemot vērā valsts un pašvaldības kultūras mantojuma aizsardzības politiku, kā arī kultūrvēsturisko teritoriju pētījumu rezultātus, radīt priekšnoteikumus kultūrvēsturiski nozīmīgā mantojuma saglabāšanai Rīgas daļā, kas atrodas ārpus Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas.

Tam jāsniedz informācija par valsts nozīmes pilsētbūvniecisko pieminekļu un apbūves aizsardzības teritoriju robežām un jānoteic vides un apbūves veidošanas nosacījumi un aprobežojumi šajās teritorijās; jāsniedz informācija par Rīgas teritorijā esošajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem, kas atrodas ārpus apbūves aizsardzības zonām, norādot gan valsts aizsardzībā esošos kultūrvēsturiskos objektus, gan pašvaldības nozīmes aizsargājamos objektus; jāizvērtē iespējas izveidot pašvaldības nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstu, kuru saglabāšanai piešķirams pašvaldības finansiāls atbalsts; jāpaplašina kultūrvēsturisko vērtību spektrs un jānosaka jauni potenciāli aizsargājamie kultūrvēsturiskie pieminekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+