×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Rīgā top Modes muzejs; starp tā eksponātiem Nīcas tautastērps ar dzimtas stāstu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Modes muzeja līdzstrādniece Ludmila Orliņa, modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs un muzeja vadītāja Nataļja Muzičkina apbrīno krājuma jaunieguvumu - Nīcas tautastērpu.

Oktobra beigās Vecrīgā, Grēcinieku ielā 24, pavisam netālu no Melngalvju nama, durvis apmeklētājiem vērs Modes muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, un pazīstamais modes vēsturnieks atkal viesojas Rīgā, LA.lv pavēstīja topošajā muzejā.

Pirms dažām dienām Aleksandrs Vasiļjevs bija ieradies Rīgā saistībā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra gaidāmo iestudējumu, kuram gatavo tērpus. Blīvajā dienas kārtībā viņš atrada laiku, lai paciemotos arī topošajā Modes muzejā. Īpaši Aleksandru Vasiļjevu iepriecināja muzeja nesenais ieguvums – Nīcas novada tautas tērps. Modes vēsturnieku sajūsmināja krekla izšuvumi, brunču spilgtais tonis un ārkārtīgi vērtīgais 19. gadsimta zīda lakats.

“Aleksandrs Vasiļjevs atzina, ka Latvijā nav viegli atrast senu, bet labi saglabājušos tautas tērpu, turklāt to īpašnieki nereti nevēlas no tiem šķirties – visbiežāk tas ir nevis vienkārši tautas tērps, bet vairāku paaudžu atmiņas un ģimenes vēstures neatņemama sastāvdaļa,” LA.lv pastāstīja muzeja vadītāja Nataļja Muzičkina.

Arī ar Nīcas tautas tērpu, kuru būs iespējams apskatīt Modes muzejā Rīgā, saistīts kādas dzimtas stāsts, pauda Muzičkina. Pirms daudziem gadiem tas tika uzdāvināts jaunai meitenei astoņpadsmit gadu dzimšanas dienā, bet viņa savukārt jau krietni vēlāk, būdama cienījamā vecumā, to uzdāvināja savai krustmeitai no Liepājas Zigrīdai Radovičai par godu iegūtajam tautas daiļamata meistara nosaukumam. Zigrīda Radoviča daudzus gadus nodarbojās ar dzintara rotu veidošanu un uz gadatirgiem allaž vilka krustmātes dāvināto tautas tērpu. Uzzinājusi par Modes muzeja veidošanu un muzeja sadarbību ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, Zigrīda Radoviča nolēma, ka viņas Nīcas tērps ir pārāk vērtīgs un skaists, lai to turētu skapī – tas patiesi ir pelnījis jaunu dzīvi un muzeja apmeklētāju sajūsmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atliek cerēt, ka vismaz šis pasākums nodokļu naudu nesaņem un nesaņems. Lai gan par iespēju viena iedomīga ārzemnieka izstādē redzēt Nīcas tautastērpu iezemieši ar Melbārdi priekšgalā būs gatavi priekā lēkt un palekties. Interesanti, ka neviens no LV muzejiem neprasa, par kādiem līdzekļiem viņš ieguvis to kolekciju, ko latvieši tik centīgi izrāda savos muzejos katru otro gadu vismaz.

Draugiem Facebook Twitter Google+