×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Rīgā top pirmā senioru rezidence Baltijā

seniori_leta_5

Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanas ceremoniju Zolitūdē, Jaunpils ielā 20, vakar sākta pirmās senioru rezidences būvniecība Baltijas valstīs.

 

Rezidences būvi uzņēmies kompānijas “Monroe” un “OPI Conseil” meitasuzņēmums “Senior Baltic”, par piemēru ņemot Francijas pieredzi. Projektā plānots investēt piecus miljonus latu. 5600 kvadrātmetru lielajā ēkā būs 200 gultasvietas, kas izvietotas vienvietīgos un divvietīgos apartamentos. Telpas netiks pārdotas, bet gan nodotas izīrēšanai par aptuveni 600 latiem mēnesī. Šajā summā tiks iekļauta ne tikai apartamentu noma, bet arī sociālie un aprūpes pakalpojumi.

Uz ēkas pamatakmens ielikšanu šodien bija pulcējušās gan vairākas Saeimas, gan Rīgas domes amatpersonas. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS), jautāta, vai cilvēki Latvijā šāda līmeņa pakalpojumu spēs atļauties, norādīja, ka senioru rezidence nav paredzēta tikai Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem, bet arī tiem, kas pārcēlušies uz dzīvi ārpus valsts un vecumdienās vēlēsies atgriezties dzimtenē.

Savukārt Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem, kas vēlēsies uz laiku pamest valsti, lai strādātu vai atpūstos, tā būs iespēja savus tuviniekus uz laiku ievietot drošā patvērumā.

“Senior Baltic” rīkotājdirektors pastāstīja, ka senioru rezidenci plānots atvērt jau 2013. gada vidū. Uzņēmēji vērtē iespējas attīstīt līdzīgus projektus arī Lietuvā un Igaunijā, kā arī Polijā.

 

Uzņēmuma priekšsēdētājs Žuljēns Ružerī vakar norādīja, ka Rīga kā pilotprojekta vieta izvēlēta gan ģeogrāfiskā novietojuma dēļ, jo atrodas Baltijas valstu centrā, gan infrastruktūras pieejamības un amatpersonu atsaucības dēļ. “Senior Baltic” senioru aprūpes jomā darbojas jau vairāk nekā 11 gadu.

 

Kompānijas “J-projekts” izstrādātais projekts paredz četru stāvu ēku ar kopējo platību 5600 kvadrātmetri. Projekta interjeri paredz plašus gaiteņus, durvis, lai caur tām varētu brīvi pārvietoties ratiņkrēslā, balstus uz sienām, trepju neesamību, kas tiks aizstāta ar grīdu slīpumiem ne vairāk kā 6%.

Projekts paredz mūsdienīgu materiālu izmantošanu, kā arī energoefektivitātes pases iegūšanu. Projekta celtniecības īstenotājs ir kompānija “RCBS”. Rezidencē tiek plānots nodarbināt 120 cilvēku apkalpojošo personālu. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiks nodrošināta sociālā aprūpe, medicīniskā aprūpe un rehabilitācija pēc augstākajiem standartiem.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.6
Alūksne +11.7
Daugavpils +10.9
Saldus +12.9
Liepāja +11.6
Jelgava +14.0
Ventspils +12.6
Limbaži +13
Madona +13.9
Rēzekne +12.1
+15
+10
+13
Draugiem Facebook Twitter Google+