×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Rīgā transporta atlaides būs arī personām ar nekustamo īpašumu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Trolejbuss Krišjāņa Valdemāra ielā.

Rīgas dome otrdien ārkārtas sēdē vienojās par atlaižu piešķiršanu braukšanai galvaspilsētas sabiedriskajā transportā arī personām, kurām pieder nekustamais īpašums Rīgas teritorijā, aģentūra BNS uzzināja domes sēdē.

Grozījumi paredz, ka personas, kurām pieder nekustamais īpašums Rīgas teritorijā un kuras ir nekustamā īpašuma nodokļa maksātājas saņems braukšanas maksas atvieglojums 50% apmērā no abonementa biļetes cenas.

Tāpat Rīgas dome precizēja iepriekš pieņemtos noteikumus. Grozījumi paredz, ka braukšanas maksas atvieglojumu 50% apmērā varēs saņemt Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētas personas līdz 75 gadu vecumam. Šie noteikumi tiek precizēti Saeimā virzīto likuma grozījumu dēļ, kas neļauj dzīvesvietu noteikt kā vienīgo nosacījumu atlaižu saņemšanai.

Dome tostarp arī svītroja punktu, ka citu pašvaldību teritorijās dzīvesvietu deklarējušās personas var saņemt braukšanas maksas atlaides, ja attiecīgā pašvaldība kompensē  radītos zaudējumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) Rīgas domes izmaiņas attiecīgajos noteikumus vērtēja izvairīgi, vienlaikus gan norādot, ka patlaban viņam nav skaidrs, kā tie atrisinātu problēmas, kas bija minētās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinumā par domes ieceri diferencēt biļešu maksas.

“Sāksim ar to, oficiāli mums vēl nav ko vērtēt. Tomēr svarīgs šeit ir ne tikai grozījumu saturs, bet arī to argumentācija. Pagaidām man grūti komentēt, taču pašreizējā informācija nerāda, ka ar šiem grozījumiem būtu atrisinātas problēmas, ko minējām sākotnējā atzinumā. Katrā ziņā mēģināsim izvērtēt Rīgas domes grozījumus pēc iespējas ātrāk,” otrdien žurnālistiem teica ministrs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome šā gada 7.oktobrī vienojās noteikt 50% braukšanas maksas atlaidi Rīgas sabiedriskajā transportā Rīgā deklarētiem iedzīvotājiem, līdz ar to galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem par sabiedriskā transporta izmantošanu no nākamā gada būs jāmaksā 60 eiro centu (42 santīmi), bet nedeklarētajiem – 1,2 eiro (84 santīmi).

Savukārt Saeima 7.novembrī pēc partijas “Vienotība” priekšlikuma otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojuma likumā, kas paredz aizliegumu noteikt braukšanas maksas atvieglojumus, kā vienīgo kritēriju izmantojot personas dzīvesvietu, bet VARAM paziņoja, ka Rīgā iecerētā sabiedriskā transporta cenu reforma esot juridiski nepamatota.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Rīgā taču ir lielākā krievu kopiena Latvijā un Ušakovs uzmetas par tās labdari, lai zvejotu balsis SC.Tas, ka
    Satversmē noteikts, ka jebkāda veida diskriminācija ir valstī aizliegta, viņu neinteresē un to viņš ignorē.
    Vai Latvijā ir kāds izlēmīgs cilvēks, kurš pieliktu punktu šīm viņa izdarībām, vai arī Dombrovskis tikai vienaldzīgi noskatīsies, kā apzināti tiek ignorets pamatlikums un sašķelta sabiedrība.

  2. krievam tomēr izdevās pretnostatīt un sanaidot rīdziniekus ar lauciniekiem?Bet tāpēc jau viņš arī ir maskavijas ieliktenis,kura uzdevums graut valsts mieru un kārtību. Diversijas tiek nosauctas par demokrātiju.

  3. Lai sakārtotu finanses provinces novados, visiem rīdziniekiem, kuri izbrauc uz citu novadu, ir jāievieš
    50% uzcenojums braukšanas maksai sabiedriskajā transportā ( arī satiksmes autobusos) ārpus Rīgas, jo viņi taču tērē šo novadu infrastruktūru, transportu un novadu resursus – mežu, ūdeņus, utt. Līdzīgi, kā to Ušakovs dara Rīgā pret provinces iedzīvotājiem, kuri iebrauc galvaspilsētā. Šo uzcenojumu var segt arī Rīgas dome, vienojoties ar novadu pašvaldībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+