Latvijā
Rīga

Rīgā trūkst 17% policistu 16

Foto – Valsts policija

Valsts policijas Rīgas iecirkņos šogad trūkst teju piektā daļa darbinieku. Ar katru gadu brīvo vakanču skaits arvien pieaug, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Atsaucoties uz publiski pieejamu informāciju, raidījums vēsta, ka iestādē ir akūts darbinieku trūkums un visnopietnākā problēma ir Rīgā. No aptuveni 800 neaizpildītām policistu vietām 500 ir galvaspilsētā. Piemēram, pēdējo trīs mēnešu laikā Latgales iecirknim nav izdevies piesaistīt nevienu jaunu inspektoru. Un ar katru gadu situācija arvien pasliktinās.

2012. gadā Rīgas reģiona pārvaldei pietrūka 12% darbinieku, bet šogad tie ir jau 17%. Visā Valsts policijā šogad nevar aizpildīt 11,4% vakanču.

Latgalē, kur aizpildītas visas darba vietas, izmeklētājam vienlaikus ir jāstrādā vidēji ar 130 krimināllietām, tikmēr Rīgā, Kurzemes rajonā, vienam darbiniekam ir jātiek galā jau ar 500. Tomēr lielākais darbinieku trūkums esot starp policistiem, kas nodrošina sabiedrisko kārtību. Piemēram, Kārtības policijas speciālo uzdevumu bataljonā kopš vasaras beigām izdevās aizpildīt tikai vienu no 40 brīvām vakancēm, bet Ceļu policijā ir pat trešdaļa neaizpildītu vietu. Ar to vismaz daļēji tiks galā, likvidējot daļu no vakantajām darba vietām, un vairāk lietojot speciālo tehniku, piemēram, fotoradarus, satiksmes uzraudzībai.

Policijas vadība skaidro – ik gadu uz darbu policijā piesakās ap 900 cilvēkiem, taču ne visi iztur atlasi, ieskaitot fiziskās sagatavotības pārbaudi. Turklāt dienestam derīgi jaunieši darba tirgū ir ļoti pieprasīti – viņus aktīvi rekrutē arī bruņotie spēki, kur algas augstākas.

LA.lv