Valmieras futbola komanda virslīgā atgriezusies pēc 15 gadu pārtraukuma, taču pirmās mājas spēles aizvadīs Staicelē.
Foto – Juris Kalniņš

“Riga” turpina uzvaru sēriju un kļūst par virslīgas kopvērtējuma līderi 0

“Riga” futbolisti sestdien “SynotTip” futbola virslīgas 20.kārtas spēlē savā laukumā ar 3:0 (0:0) pārspēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes augstskola” (ViA) komandu, izcīnot jau 11.uzvaru pēc kārtas.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Uzvarētājiem divus vārtus guva serbs Darko Lemajičs, bet reizi precīzs bija Elvis Stuglis.

Pēc šī mača “Riga” Latvijas turnīros guvuši jau 13 uzvaras pēc kārtas, kamēr virslīgā viņiem ir 11 panākumu sērija, turklāt tās laikā nav ielaisti nevieni vārti.

Uzvara rīdziniekiem pret turnīra pastarīti gan nenāca viegli, jo rezultāts tika atklāts vien 69.minūtē, kad precīzs bija Stuglis, savukārt vēl pēc trim minūtēm Lemajičs pārsvaru dubultoja, bet desmit minūtes vēlāk serbs panāca arī 3:0.

Lemajičs šosezon virslīgā ir izcēlies 11 reizes, kas ir otrs labākais rādītājs čempionātā. Vairāk vārtus (13) guvis tikai nigērietis Adeleke Akinjemi, kurš gan vairs nepārstāv “Ventspils” komandu, jo ir pārcēlies uz Norvēģiju.

“Riga” trešo reizi šosezon uzvarēja Valmieras klubu, kas debijas sezonā pagaidām virslīgā ir bez uzvarām. Pirmajā abu komandu spēlē “Riga” svinēja graujošu uzvaru ar 6:1, bet otrajā mačā bija pārāka ar 2:0.

Jau ziņots, ka citā 20.kārtas mačā sestdien uzvaru guva “Ventspils” komandas futbolisti, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja RFS vienību, saasinot cīņu par čempionu titulu. Tikmēr citā mačā valsts čempione Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā kompensācijas laikā ar realizētu 11 metru soda sitienu izglābās no zaudējuma spēlē pret “Liepāja”/”Mogo” vienību, spēlei noslēdzoties neizšķirti 2:2 (1:1).

Kārta noslēgsies sestdien ar “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) dueli pret “Jelgavu”.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 46 punktiem 20 spēlēs tagad ir “Riga”, kamēr RFS ar 43 punktiem 19 mačos ir otrajā vietā. Trešā ar 40 punktiem 20 mačos ir “Ventspils”. Aiz labāko trijnieka ar 33 punktiem 19 mačos atrodas “Spartaks”, bet par vienu punktu atpaliek “Liepāja”/”Mogo”.

Savukārt 14 punktus 19 cīņās iekrājusi “Jelgava”, desmit punkti 19 dueļos ir “Metta”/LU vienībai, bet divi punkti ir “Valmiera Glass”/ViA futbolistiem.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā ir studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.