Kultūra
Mūzika

Rīgā un Daugavpilī koncertēs neparastais ASV Armijas Eiropā orķestris un koris 16

Foto: ASV Armijas Eiropā orķestris un kora FB konts

ASV Armijas Eiropā orķestris un koris savas Eiropas tūres ietvaros Latvijā uzstāsies ar diviem bezmaksas koncertiem, LA.lv uzzināja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā.

Pirmais koncerts notiks 25. aprīlī plkst. 18 Daugavpils Vienības namā, otrais – 26. aprīlī plkst. 19 Lielajā Ģildē Rīgā.

ASV armijas Eiropā orķestris ir daudzpusīgs un pieprasīts kolektīvs. Tas ietver 65 mūziķu koncertorķestri un maršējošo orķestri, 35 mūziķu ceremoniju grupu, “USAREUR Standard” džeza sastāvu, “Rhine River Ramblers” diksilenda grupu, pūtēju rokgrupu “The Musik Brigade” un klasiskus kamermūzikas ansambļus. Mūziķi orķestrī tiek pieņemti konkursa kārtībā, un lielākā daļa no viņiem pirms militārā dienesta ir bijuši profesionāli mūziķi vai mūzikas pasniedzēji. Daudziem orķestra dalībniekiem ir prestižās universitātēs un konservatorijās iegūta izglītība.

ASV armijas Eiropā orķestris un koris majora Dveina Milbērna vadībā ir bāzēts Zembahā, Vācijā. ASV armijas Eiropā orķestris dibināts 1940. gadā. Kopā ar ASV armijas Eiropā (USAREUR) karavīru kori tā pašlaik ir ASV armijas trešā lielākā muzikālā vienība – ASV armijas galvenie muzikālie vēstneši Eiropā.

ASV armijas Eiropā Karavīru koris dibināts 1963. gadā, un tā vadītājs ir leitnants Teilors Krisvels. Kora koncerti ne tikai motivē un saliedē karavīrus, bet arī stiprina attiecības starp amerikāņu kopienu Eiropā un to uzņemošajām valstīm. Atšķirībā no orķestra kolēģiem kordziedātāji nepievienojas militārajam dienestam jau kā mūziķi. Viņus no dažādām armijas vienībām izvēlas konkursu kārtībā, un tālāk seko intensīva vokālo, deju un aktiermeistarības prasmju pilnveidošana. Šis koris ir viens no ASV armijas četriem pilna laika koru kolektīviem.

Ieeja koncertos bez maksas, ielūgumus uz Daugavpils koncertu varēs izņemt Vienības nama koncertzāles kasēs darbadienās no plkst. 16:30 līdz 18:30. Ielūgumus uz Rīgas koncertu iespējams izņemt Lielās Ģildes kasēs.

LA.lv