×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Rīgā un Ķekavā varēs no sirds izdancoties

Foto: Baltijas Danču nakts LimbažosFoto: Baltijas Danču nakts Limbažos

No 18. līdz 20. novembrim Rīgā un Ķekavā risināsies tradicionālo deju festivāls Baltijas Danču naktis, kurā katram danču interesentam būs iespēja izdancoties baltiešu un citu Eiropas tautu dejas pēc sirds patikas, LA.lv pastāstīja Ieva Pīgozne.

Festivāls šogad notiek jau desmito reizi un tajā piedalās danču muzikanti un dejotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas. Atšķirībā no daudziem citiem festivāliem, kuros apmeklētāji ir tikai skatītāju lomā, Baltijas Danču naktis ir festivāls visiem – ikviens var nākt un dejot.

“Danči ir tradicionālās, neapdarinātās tautas dejas, kādas dejoja mūsu senči 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā, tādēļ to soļi lielākoties ir vienkārši. Visām dejām festivālā būs soļu pratēji, pārējiem atliek tikai noskatīties, kas jādara, un pievienoties,” aicina Pīgozne.

Piektdien, 18. novembrī visi laipni aicināti uz Folkklubu Ala Pagrabs, kurā notiks Valsts svētku danču vakars, savukārt sestdien, 19. novembrī, izdancoties gribētājus gaida Ķekavas Kultūras namā, kur līdz pašam rītam notiks lielā Danču nakts.

Ilggadīgais festivāla organizators un Rīgas Danču kluba vadītājs Valdis Putniņš atzīst: “Festivāla organizatori ir ieguldījuši daudzu gadu darbu, attīstot danču kustību Rīgā un novados, organizējot regulārus danču vakarus, ikgadējas danču nometnes un tradicionālo deju festivālu Baltijas danču naktis. Ir izaudzināta jauna dejotāju paaudze, izveidots sadarbības tīkls Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citu tautu tradicionālās dejas kopēju vidū.”

Baltijas danču naktis ļauj uzturēt un attīstīt sadarbību ar tradicionālo deju entuziastiem kaimiņvalstīs. “Danču nakts ideja radās Latvijā, un tagad pie mums regulāri tādas notiek divas reizes gadā, Lietuvā – biežāk, bet igauņu dejotāji dancot visas nakts garumā pagaidām brauc pie mums vai uz Lietuvu,” teic Putniņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+