Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

Rīgā un Liepājā pieaudzis bezdarbs, citās pilsētās — samazinājies vai bez izmaiņām

Ilustratīvs fotoIlustratīvs foto

Salīdzinot ar jūliju, Rīgā bezdarbs pieaudzis par 0,1 procentpunktiem, bet Liepājā – par 0,2 procentpunktiem. Pārējās pilsētās bezdarba līmenis ir samazinājies vai palicis iepriekšējā mēneša līmenī, ziņo aģentūra LETA.

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī kopumā saglabājas nemainīgs un jūlija beigās tas bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapā pieejamā informācija.
Šāds bezdarba līmenis bijis arī maijā un jūnijā.

Jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 80 688 bezdarbnieki, bet jūlija beigās – 80 671 bezdarbnieki. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 17 cilvēkiem.

Salīdzinot ar jūniju, bezdarba līmenis samazinājies Latgalē un Zemgalē, bet Rīgā tas pieaudzis par 0,1 procentpunktiem. Šis rādītājs nemainīgs saglabājies Kurzemē un Vidzemē.

Rīgā bezdarba līmenis jūlijā bija 5,1%, Jūrmalā – 5,8%, Valmierā – 6,1%, Jelgavā – 6,9%, Ventspilī – 7,3%, Jēkabpilī – 9,6%, Daugavpilī – 10,8%, Liepājā – 12%, Rēzeknē – 15,8%.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā bija Rīgas reģionā – 5,4%, bet augstākais Latgales reģionā – 18,5%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 10,9%, Vidzemē – 9,4% un Zemgalē – 8,1%.

NVA datu bāzē jūlija beigās bija 6448 brīvās darba vietas. Savukārt aģentūras aktīvajos nodarbinātības pasākumos jūlijā piedalījās 18 783 bezdarbnieki.
Tāpat 3973 bezdarbnieki jūlijā iekārtojās pastāvīgā darbā.
Jau ziņots, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā jūnijā bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Tāds pats rādītājs bijis arī maijā, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī. Savukārt aprīlī, salīdzinot ar martu, bezdarba līmenis samazinājās vēl par 0,4 procentpunktiem.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+