Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
18. augusts, 2015
Drukāt

Rīgā un Liepājā pieaudzis bezdarbs, citās pilsētās — samazinājies vai bez izmaiņām

Ilustratīvs fotoIlustratīvs foto

Salīdzinot ar jūliju, Rīgā bezdarbs pieaudzis par 0,1 procentpunktiem, bet Liepājā – par 0,2 procentpunktiem. Pārējās pilsētās bezdarba līmenis ir samazinājies vai palicis iepriekšējā mēneša līmenī, ziņo aģentūra LETA.

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī kopumā saglabājas nemainīgs un jūlija beigās tas bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapā pieejamā informācija.
Šāds bezdarba līmenis bijis arī maijā un jūnijā.

Jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 80 688 bezdarbnieki, bet jūlija beigās – 80 671 bezdarbnieki. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 17 cilvēkiem.

Salīdzinot ar jūniju, bezdarba līmenis samazinājies Latgalē un Zemgalē, bet Rīgā tas pieaudzis par 0,1 procentpunktiem. Šis rādītājs nemainīgs saglabājies Kurzemē un Vidzemē.

Rīgā bezdarba līmenis jūlijā bija 5,1%, Jūrmalā – 5,8%, Valmierā – 6,1%, Jelgavā – 6,9%, Ventspilī – 7,3%, Jēkabpilī – 9,6%, Daugavpilī – 10,8%, Liepājā – 12%, Rēzeknē – 15,8%.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā bija Rīgas reģionā – 5,4%, bet augstākais Latgales reģionā – 18,5%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 10,9%, Vidzemē – 9,4% un Zemgalē – 8,1%.

NVA datu bāzē jūlija beigās bija 6448 brīvās darba vietas. Savukārt aģentūras aktīvajos nodarbinātības pasākumos jūlijā piedalījās 18 783 bezdarbnieki.
Tāpat 3973 bezdarbnieki jūlijā iekārtojās pastāvīgā darbā.
Jau ziņots, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā jūnijā bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Tāds pats rādītājs bijis arī maijā, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī. Savukārt aprīlī, salīdzinot ar martu, bezdarba līmenis samazinājās vēl par 0,4 procentpunktiem.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (2)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+