×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. decembris, 2014
Drukāt

Rīga un Maskava apmainīsies ar bibliotekāriem un mūziķiem (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Rīga un Krievijas galvaspilsēta Maskava iecerējušas veidot latviešu un krievu tautas mūzikas orķestru un ansambļu kopprojektu, kā arī atjaunot Līgo svētku koncertu Kolomenskas muzejrezervātā, liecina abu galvaspilsētu parakstītā sadarbības programma 2015.-2017. gadam.

Paredzēts, ka kultūras jomā Rīga un Maskava atbalstīs profesionālās informācijas, literatūras, izstāžu, kā arī bibliotēku personāla apmaiņu starp Rīgas un Maskavas bibliotēkām. Tāpat iecerēts veicināt pieredzes apmaiņu pilsētas svētku organizēšanā – izvērtēt iespēju Rīgas svētku un Maskavas pilsētas svētku organizatoriem savstarpēji piedāvāt dalībniekus – mākslinieciskos kolektīvus dalībai partnerpilsētas svētku programmā.

Sadarbības programma arī paredz atjaunot kādreizējo tradīciju – Līgo svētku koncertu Kolomenskas muzejrezervāta parkā, kurā piedalītos Rīgas deju kolektīvi un folkloras kopas. Tāpat plānots veicināt pieredzes apmaiņu festivālu organizēšanas jomā, kultūras projektu vai mākslinieku dalība pasākumos Rīgā un Maskavā.

Rīgas un Maskavas sadarbības programma 2015.-2017. gadam paredz veidot latviešu un krievu tautas mūzikas orķestru un ansambļu kopprojektu ar koncertiem abās galvaspilsētās, kā arī organizēt pieredzes apmaiņu kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas jomā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka sadarbības programmu ceturtdien parakstīja RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins.

Sadarbības programmā iekļauti tādi pasākumi kā Rīgas dienu rīkošana Maskavā un Maskavas dienu – Rīgā, darījumu kontaktu veicināšana abu pilsētu mazā un vidējā biznesa pārstāvjiem, pieredzes apmaiņa sabiedriskā transporta attīstības, autostāvvietu politikas, pilētas ielu uzturēšanas, labiekārtošanas jomās, skolēnu delegāciju apmaiņa, kādreizējās tradīcijas – Līgo svētku koncertu atjaunošanas Kolomenskas parkā, piedaloties Rīgas kolektīviem, pieredzes apmaiņa kultūras mantojuma saglabāšanā, atbalsts tūrisma projektiem, informācijas apmaiņa par nozares aktualitātēm un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Protams, vien sadarbojoties varam cerēt uz mieru un harmoniju.

  2. Burvīgs projekts! Bravo!

Draugiem Facebook Twitter Google+