×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Rīgā un Saldus novadā godinās pulkvedi Oskaru Kalpaku

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube ceturtdien, 6.martā, plkst.9 noliks ziedus pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa Rīgā, lai godinātu 1. latviešu atsevišķā bataljona komandieri viņa nāves dienā, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Savukārt plkst.13 Vējonis un ģenerālleitnants Graube teiks uzrunas pulkveža Oskara Kalpaka un brīvības cīnītāju atceres pasākumā Saldus novada “Airītēs”. Pasākumā piedalīsies valsts un pašvaldību amatpersonas, NBS un AM pārstāvji, studentu korporācijas un jaunsargi.

Ministrijā norāda, ka vietā, kur tagad izveidota pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vieta un muzejs “Airītes”, 1919. gada 6. martā Atbrīvošanās cīņu laikā krita pulkvedis Oskars Kalpaks, kapteinis Nikolajs Grundmanis, virsleitnants Pēteris Krievs un leitnants Johans Hanss Šrinders.

O.Kalpaka muzejs atklāts 1936. gada 6. septembrī. Padomju okupācijas gados muzeju un piemiņas ansambli likvidēja. Tie atjaunoti 1988. -1990. gadā. Pēc ugunsgrēka 2007. gada 23. novembrī O. Kalpaka muzejs slēgts. Pērn 6. martā atklāta atjaunotā O. Kalpaka muzeja ekspozīcija un tagad tā ir pieejama visiem interesentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+