×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Rīgā uz AB dambja tiks izbūvēts 60 metrus augsts monumentāls Latvijas karogs (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas domē notikušajā domes un biedrības “Latvijas karogs” kopīgi rīkotajā sanāksmē nolemts 60 metrus augstu monumentālu Latvijas karogu Rīgā izbūvēt uz AB dambja, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs un projekta idejas autors Rihards Kols pauda gandarījumu un prieku par Rīgas domes pretimnākšanu un vēlmi sadarboties šajā projektā. “Monumentāls Latvijas karogs Rīgas krustcelēs būs izcila dāvana un veids, kā godināt Latvijas valsts simtgadi, un iedzīvotāji, sagaidot simtgadi, varēs ar lepnumu redzēt mūsu likteņupes Daugavas vidū plīvojam mūsu valsts nozīmīgāko simbolu,” pauda Kols.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) norādīja, ka vieta šādam objektam izvēlēta atbilstoša. “Protams, pašvaldībai būs jādomā, ko iesākt ar karogu, piemēram, 18.novembra salūta laikā, vai arī jādomā par salūta pārnešanu uz citu vietu,” sprieda Rīgas domes priekšsēdētājs.

Paredzēts, ka darbs pie karoga masta izbūves tiks sākts 2016.gada janvārī, un plānots, ka tas ilgs aptuveni līdz gada beigām. Pēc karoga masta izbūves tas tiks nodots pilsētas īpašumā, kura tad veiks visus apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.

“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts – līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā iecerēts valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros izvietot monumentālus Latvijas karogus. Projekta realizācijā galvenokārt tiek iesaistīta sabiedrība, kā arī eksperti, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, aicinot atlasīt labākās un piemērotākās vietas karogu izvietošanai gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.

Līdz Latvijas simtgadei iecerēts uzstādīt vairākus lielizmēra karogus vairākās valsts pilsētās, kā arī novados un pašvaldībās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “…60 metrus augsts monumentāls Latvijas karogs”
    izklausās pēc padomijas! pilnīgi riebjas!

  2. Nekaunības, izšķērdības, plātības un stulbuma kalngals, kas patriotismam uztaisa uz galvas!

  3. ko kols cenšas kompenset ar monumentāliem izmēriem?

Draugiem Facebook Twitter Google+