Latvijā
Rīga

Rīgā uz ielas atrod pamestu septiņus mēnešus vecu meitenīti 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA/AFP

Sestdien, 20. maijā, Āgenskalnā policisti uz ielas atraduši ratos pamestu septiņus mēnešus vecu meitenīti, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Policija saņēma zvanu no iedzīvotājas, kura ziņoja, ka Rīgā, virzienā no Arkādijas parka uz Āgenskalna tirgu, sieviete ar vīrieti stiprā alkohola reibumā stumj bērna ratus.

Notikuma vietā ieradās policisti, kur Nometņu ielā likumsargi sastapa gādīgo sievieti, kura bija izsaukusi policistus. Viņa norādīja, ka piedzēries pāris ar bērnu devies nama pagalmā, un norādīja virzienu. Nonākot Nometņu ielas nama pagalmā, policisti pamanīja ratiņos vienu pašu atstātu mazu bērnu. Vecākus nekur nemanīja, bet ratos atradās alkohola pudele.

Pēc brīža pie policistiem pienāca stipri piedzēries vīrietis, kurš stādījās priekšā kā septiņus mēnešus vecās meitenītes tēvs. Vīrietis knapi turējās kājās un nesakarīgi stāstīja, ka ir devies meklēt bērna māti un tikai uz brīdi pametis meitu. Policistiem tā arī neizdevās atrast zīdaiņa māti.

Policija konstatēja, ka bērna tēvs atrodas 2,36 promiļu stiprā alkohola reibumā. Ņemot vērā, ka rūpes par zīdaini nav savienojamas ar atrašanos alkohola reibumā, policisti pieņēma lēmumu meitenīti nogādāt Valsts sociālās aprūpes centrā. Tur bērnu apskatīja mediķi, kuri konstatēja, ka bērna veselības stāvoklis ir apmierinošs.

Saistībā ar notikušo pret bērna vecākiem sākta administratīvā lietvedība par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Bāriņtiesa ir saņēmusi informāciju no Valsts policijas un šodien pieņems lēmumu pārtraukt bērna aizgādības tiesības vecākiem.

LA.lv