×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgā uzstādīs jaunus ūdens skaitītājus


Foto - LETAFoto - LETA

Gada sākumā Rīgas mērs Nils Ušakovs solīja tikties ar visiem uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” iecirkņu vadītājiem, lai izvērtētu, kā viņi tikuši galā ar pienākumiem gadu pēc bijušo namu pārvalžu apvienošanas vienā uzņēmumā. 


 

Tikšanās ir notikusi un jau šonedēļ varētu kļūt zināms, kuri iecirkņu vadītāji savu darbu turpinās, bet kuriem nāksies no šā amata atvadīties.

“Man ir čupa ar sūdzībām par konkrētiem iecirkņiem un daudziem darbiniekiem,” vēl pirms iecirkņu apmeklēšanas gada sākumā atzina Rīgas mērs. Tiesa gan, aizvadītās nedēļas nogalē viņš neatklāja, vai un kurām amatpersonām amati tiešām būs jāpamet. Toties dalījās plānos, kas saistīti ar iedzīvotāju sūdzībām par ūdens skaitītāju rādītāju korekcijas izmaksām. Lai tās kļūtu pārskatāmākas, pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekotajos namos plānots uzstādīt modernus ūdens skaitītājus, kuru rādītāji būs nolasāmi attālināti.

 

“Uzņēmums tā pārziņā esošo namu iedzīvotājiem piedāvās uzstādīt jaunākās paaudzes skaitītājus, kuri piederēs pašam uzņēmumam – cilvēkiem par šiem skaitītājiem būs jāmaksā nomas maksa, kas nepārsniegs līdzšinējo skaitītāju maiņas izmaksas,” skaidroja Nils Ušakovs.

 

“Pateicoties attālinātajai rādītāju nolasīšanas iespējai, pa mājām vairs nestaigās cilvēks, kā tas bija līdz šim reizi mēnesī. Ja iedzīvotāji būs piekrituši uzstādīt šos skaitītājus, korekcijas izmaksas tiks sadalītas starp tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri no skaitītāju uzstādīšanas būs atteikušies,” tā N. Ušakovs.

Tikmēr domes opozīcijas deputāti izteikuši bažas, ka “Rīgas namu pārvaldnieka” ūdens skaitītāji iedzīvotājiem varētu nozīmēt nesaprātīgi augstu nomas maksu, jo esot viegli piespiest dzīvokļu īpašniekus nomāt no pašvaldības dārgos ūdens skaitītājus, lai gan visvairāk novecojuši ir SIA “Rīgas ūdens” piederošie māju kopējie skaitītāji, kas norāda neprecīzus ūdens patēriņa datus.

Pēc opozīcijas domām, tieši tie būtu jānomaina vispirms. SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” mierina, ka viens skaitītājs varētu izmaksāt aptuveni 30 latus.

Visu skaitītāju nomaiņu “Rīgas namu pārvaldnieka” pārraudzībā esošajās ēkās plāno veikt divu gadu laikā.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +17.4
Daugavpils +15
Saldus +14
Liepāja +13.4
Jelgava +15
Ventspils +13.8
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+