×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Rīgā vakar degusi kūla vairāk nekā piecu hektāru platībā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā, Maskavas ielā, vakar izcēlies kūlas ugunsgrēks 5,5 hektāru platībā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele.

Šis arī bijis platības ziņā lielākais pirmdien Latvijā reģistrētais sausās zāles ugunsgrēks. Vēl pieci hektāri kūlas deguši Daugavpils novada Tabores pagastā, četri hektāri – Daugavpils novada Sventes pagastā, bet trīs hektāri – Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā.

Divarpus hektāri sausās zāles vakar izdeguši Talsu novada Ķūļciema pagastā, divi hektāri – Daugavpilī, Gulbju ielā, pusotrs hektārs – Jelgavas novada Kalnciemā, Lielupes ielā, bet pa vienam hektāram – Tukuma novada Pūres pagastā, Viesītes novada Viesītes pagastā, Zilupē, Lauku ielā, Jūrmalā, E.Dārziņa ielā, Rēzeknes novada Dricānu pagastā un Vērēmu pagastā.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī valstī kopumā dzēsti 59 ugunsgrēki, no tiem 42 gadījumos degusi kūla.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Savukārt atbilstoši APK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas soda ar 100-500 latu naudas sodu, bet juridiskās personas – ar 500-2000 latu naudas sodu.

Saskaņā ar Ministru kabinetā pieņemtajiem “Ugunsdrošības noteikumiem” zemes īpašniekiem vai valdītājiem ir jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Ja tas netiek darīts, VUGD fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 20 līdz 200 latiem, bet juridiskajām personām – no 200 līdz 1000 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+