Dabā
Zaļā dzīvošana

Rīgā var redzēt retus tauriņus 0

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā. Publicitātes foto

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja aicina no 4. līdz 12. martam pavasari sagaidīt ar Dienvidamerikas tauriņu dienām.

Kamēr dabā pavasaris vien pamazām pārņem Latviju, LU Botāniskā dārza tauriņu mājā tropu pavasaris ir sasniedzis savu kulmināciju. Šobrīd īpaši daudz redzami apmeklētāju favorīti – zilie morfīdi, tajā skaitā tauriņu mājās reti sastopamais, izcili elegantais Ahileja morfīds. Tāpat apskatāmi vieni no Dienvidamerikas slavenākajiem tauriņiem – pūčtauriņi, kuru spārnus rotā iespaidīgas “pūču acis”.

Kuru katru dienu gaida izkūņojamies arī vienus no lielākajiem pasaules naktstauriņiem – iespaidīgos Atlasa pāvačus, kuru spārnu pletums var sasniegt līdz pat 28cm.

Acīgākie Tropu tauriņu mājas apmeklētāji varēs mēģināt sameklēt Indijas laptauriņu, kas ir kukaiņu pasaules viens no izcilākajiem maskēšanās meistariem – tas izskatās gluži kā nokaltusi koka lapa! Visas šīs sugas tauriņu mājā ir ļoti labi iedzīvojušās un ar savu lidojumu apmeklētājus priecēs pat, ja ārā būs apmācies un lietains laiks.

Galerijas nosaukums
LA.lv