Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
15. novembris, 2016
Drukāt

Rīgā varēs apskatīt NATO kuģus

Foto no www.mc.nato.inFoto no www.mc.nato.in

Rīgā 17.novembrī ieradīsies NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1) Igaunijas Jūras spēku komandkapteiņa Johan-Elias Seljama vadībā.

NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa uzturēsies Rīgā līdz pirmdienas plkst. 10 rītā. Grupas kuģi būs atvērti apmeklētajiem 18. un 19. novembrī no plkst. 13-16.

Grupa ir uzsākusi sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanas operāciju veikšanu un turpinās pēc Otrā Pasaules kara palikušo mīnu meklēšanu. “Mīnu meklēšanas procesā ir svarīgi turpināt arī jau pārmeklētu teritoriju izpēti. Sonārās tehnoloģijas nepārtraukti attīstītās un iepriekš vēl neatklātās mīnas var tikt atklātas. Mūsu dalība sekmē zemūdens industrijas un zvejniecības drošību,” teica komandkapteinis Seljama.

SNMCMG1 sastāv no pretmīnu un mīnu meklētāju kuģiem un ir daļa no NATO pastiprinātajiem paaugstinātas gatavības NATO Reaģēšanas spēkiem, kas ir būtisks NATO jūras spēju elements. SNMCMG1 piedalās arī dažādās daudznacionālās mācībās ar NATO dalībvalstīm un partnervalstīm.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (42)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+