×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2012
Drukāt

Rīgā veidos ģimeņu atbalsta sistēmu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Labklājības departamentā izstrādāta koncepcija “Ģimenei draudzīga Rīga”, lai galvaspilsētā veidotu ģimeņu atbalsta sistēmu. Koncepcija kopumā paredz četrus darbības virzienus, kuru īstenošanai 2013.gada pašvaldības budžeta projektā atbalstīts 50 000 latu finansējums.

Viens no koncepcijas soļiem paredz izveidot un piešķirt “Rīgas ģimenes karti” jaundzimušo bērnu un daudzbērnu ģimenēm. Karte atvieglos ģimenēm dažādu pakalpojumu saņemšanu un nodrošinās dažādas atlaides.

Tāpat nākamgad plānots izveidot vienotu informācijas resursu ģimenēm. Labklājības departamenta speciālists Viesturs Kleinbergs šodien komitejas sēdē uzsvēra, ka patlaban Rīgā nav vienota informācijas nesēja, kurā būtu pieejama visa ģimenēm ar bērniem noderīga informācija. Koncepcija paredz, ka nākamgad varētu tikt izveidots portāls ģimenēm, kas varētu tapt uz jau esošas platformas, piemēram, portālā “apkaimes.lv”, nākamgad šim mērķim paredzot 5400 latu.

Koncepcija paredz arī uzlabot sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām – 20 000 latu nākamgad plānots atvēlēt projektu konkursam, kurā ar pašvaldības finansējumu tiktu atbalstītas dažādas aktivitātes, kas vērstas uz ģimenes un bērna kā vērtības stiprināšanu. Ja finansējums šim nolūkam tiks piešķirts, departamenta speciālisti izstrādās konkursa nolikumu projektu izvērtēšanai, kārtību, kādā piešķir finansējumu, un sagatavoto priekšlikumu nodos izvērtēšanai komitejā.

Aptuveni 18 000 latu nākamgad plānoti pakalpojumu ieviešanai topošiem vecākiem un ģimenēm, kas iekļauj neformālo izglītību, atbalsta un izglītojošas grupas, jauniešu izglītošanu, neformālus pasākumus.

Koncepcijas izstrādē piedalījušies četri departamenta speciālisti un četru nevalstisko organizāciju pārstāvji. Darba gaitā no deputātiem, citām nevalstiskajām organizācijām un iestādēm saņemti vairāk nekā 40 priekšlikumi. Rīgas domnieks Aigars Pētersons (V) šodien komitejas sēdē pauda sarūgtinājumu, ka vairums priekšlikumu koncepcijā nav ņemti vērā, taču Kleinbergs norādīja, ka no tiem lielākā daļa ir konkrētas aktivitātes, kuras varētu tikt iekļautas rīcības programmā nākamajiem četriem gadiem. Rīcības plāns tiks izstrādāts pēc tam, kad domē būs apstiprināta departamenta izstrādātā koncepcija.

Koncepcija šodien akceptēta domes Sociālo jautājumu komitejā, to vēl vērtēs Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti un Pilsētas attīstības komitejas deputāti. Ja koncepcija tiks atbalstīta, Labklājības departaments izstrādās rīcības plānu turpmākajiem četriem gadiem, kura mērķis būs ģimenes un bērna kā vērtības stiprināšana un atbalstīšana.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.2
Alūksne +12.9
Daugavpils +14.3
Saldus +13.7
Liepāja +13.9
Jelgava +14.5
Ventspils +12.8
Limbaži +13
Madona +13.3
Rēzekne +13.2
Draugiem Facebook Twitter Google+