×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2013
Drukāt

Rīgā veiks vairāku tiltu un tuneļu speciālās inspekcijas

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes Satiksmes departaments plāno šogad veikt speciālās inspekcijas astoņām transporta būvēm Rīgā – Vanšu tiltam, Akmens tiltam, diviem gājēju tiltiem un pieciem gājēju tuneļiem.

Būves nodotas ekspluatācijā laika periodā no 1951. līdz 1987.gadam, un gandrīz visām šīm būvēm, izņemot Vanšu tiltu, speciālās inspekcijas pēdējoreiz veiktas 2005.gadā.

Speciālo inspekciju mērķis ir izvērtēt tilta, satiksmes pārvada tehnisko stāvokli, tā nestspēju un ekspluatācijas drošību, ekspluatācijas laikā radušos defektus un to cēloņus, paredzēto nolietošanos, atlikušo kalpošanas laiku, aizstāšanas izmaksas atlikušā kalpošanas laika beigās, kā arī noteikt pieļaujamās ekspluatācijas slodzes.

Tāpat speciālistiem būs jāsniedz ieteikumi, kādi pasākumi būtu jāveic, lai saglabātu būvju nestspēju, nodrošinātu tilta vai satiksmes pārvada ilgizturību un satiksmes drošību, kā arī norādot aptuvenās šo rekomendāciju īstenošanas izmaksas.

Līdz šā gada 20.decembrim speciālā inspekcija tiks veikta 1959.gadā būvētajam satiksmes pārvadam pār dzelzceļu pie Brasas stacijas un 1957.gadā būvētajam Akmens tiltam, kas pēdējoreiz pārbaudīti 2005.gadā, kā arī 1981.gadā būvētajam Vanšu tiltam, kas pēdējoreiz pārbaudīts pirms četriem gadiem.

Speciālās inspekcijas veiks 1970.gadā būvētajam gājēju tiltam pār pilsētas kanālu Kronvalda parkā, 1971.gadā ekspluatācijā nodotajam gājēju tiltam pār pilsētas kanālu Vingrotāju ielā, 1970.gadā būvētajam gājēju tunelim zem dzelzceļa un Satekles ielas pie Ģertrūdes ielas, 1981.gadā būvētajam gājēju tunelim zem Krišjāņa Valdemāra ielas pie Preses nama, kā arī 1979.gadā būvētajam gājēju tunelim zem Marijas ielas pie Centrālās stacijas.

Speciālās inspekcijas gaitā tiks veiktas nepieciešamās tilta, satiksmes pārvada inspekcijas, konstrukciju apsekošana un bojājumu konstatēšana, betona izpēte un vajadzības gadījumā tiks veikti slogošanas darbi un analītiskie aprēķini. Nepieciešamības gadījumā tiks veikta tilta ģeotehniskā, topogrāfiskā vai hidroģeoloģiskā apsekošana. Speciālisti katrai brauktuvei zem satiksmes pārvada abās pusēs noteiks faktisko augstuma gabarītu no brauktuves līdz pārvada konstrukcijām.

Satiksmes departamenta izsludinātajā iepirkuma konkursā par šo transportbūvju speciālo inspekciju veikšanu pieteikumi iesniedzami līdz rītdienai, 22.jūlijam, un līgumā paredzētie darbi būs jāuzsāk nekavējoties pēc līguma noslēgšanas un jāpabeidz ne vēlāk kā līdz 2013.gada 20.decembrim.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.0
Alūksne +13.5
Daugavpils +15.0
Saldus +15.4
Liepāja +14.9
Jelgava +16.4
Ventspils +14.9
Limbaži +17
Madona +18.1
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+