Ukraiņu uzbrucējs Romāns Debelko (pa kreisi) Kauguros pret “Spartaku” guva trīs vārtus.

“Riga” vēlreiz izcīna ļoti rezultatīvu uzvaru Jūrmalā 0

Pērnā gada Latvijas čempione “Riga” svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā viesos ar 4:2 (3:1) pārspēja Jūrmalas “Spartaku”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Rīdziniekiem ar trīs gūtiem vārtiem izcēlās ukraiņu uzbrucējs Romāns Debelko.

“Riga” komanda vadībā izvirzījās spēles desmitajā minūtē, kad Debelko realizēja 11 metru soda sitienu. Puslaika vidū, 24.minūtē, Debelko pēc pretinieku kļūdas aizsardzībā panāca jau 2:0, bet piecas minūtes vēlāk viņš pēc Ivana Lukjanova piespēles sita ar galvu un jau pirmajā pusstundā nokārtoja sev “hat-trick”. Pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē mājinieki vienus vārtus atguva, no tuvas distances bumbu tīklā raidot Onjebuči Oparam.

Vētrainā spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, kā rezultātā 63.minūtē “Riga” atjaunoja trīs vārtu pārsvaru – pēc Žoela Bopesū teicamas piespēles pie brīva sitiena tika Miroslavs Slavovs, kurs panāca 4:1. Tiesa, arī šoreiz jūrmalnieki vienus vārtus atguva. Pēc haosa pie “Riga” vārtiem bumba nonāca uz Aivara Emša kājas, un jaunais uzbrucējs sita nekļūdīgi. Spēles turpinājumā uzbrukumi aprimās, abām komandām apstājoties pie sešu vārtu atzīmes.

Jūrmalnieki turnīra tabulā ieņem ceturto vietu ar 37 punktiem. Tikpat punkti pēc sestdienas panākuma pār “Liepāju” ir arī “Ventspils” futbolistiem, kuri izvirzījušies trešajā vietā. Savukārt 33 punkti ir turpat aiz muguras esošajai “Valmiera Glass ViA” komandai, kas arī tīko pēc Eirokausu ceļazīmes. Iepriekšējās trijās spēlēs virslīgā “Spartaks” nav piedzīvojis zaudējuma rūgtumu, divos pēdējos mačos uzvarot.

“Riga” klubs, kam ir 13 punkti vairāk, šodien atgriezās Latvijas stadionos pēc 1:3 zaudējuma UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas “play off” kārtas pirmajā mačā viesos pret Dānijas “Kobenhavn”. Rīgas futbolistiem bija jātiek galā ar psiholoģiski nomācošajiem vārtiem Kopenhāgenā – gan pēc nepelnītā 11 metru sitiena zaudētajiem, gan pašās spēles beigās ielaistajiem. Virslīgā gan “Riga” pēdējās sešās spēlēs cīnās bez zaudējumiem, tajās tikai reizi nospēlējot neizšķirti.

Abas iepriekšējās savstarpējās spēles beigušās ar graujošiem rezultātiem “Riga” labā. Pirmajā riņķī rīdzinieki pretiniekus viesos sagrāva ar 4:0, ar diviem vārtiem izceļoties Darko Lemajičam no Serbijas, kurš jau pārcēlies uz RFS. Savukārt otrajā riņķī panākums savā laukumā bija vēl iespaidīgāks – 6:1, divus vārtus gūstot Kamilam Bilinskim.

Četri vārti Jelgavā

“Jelgavas” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:2) ar “Daugavpils” komandu.

Līdz ar to jelgavnieki turnīra tabulā saglabāja savu septīto vietu, bet daugavpilieši – astoto vietu. Abas komandas šķir divi punkti, bet uzvaras gadījumā tās varēja pakāpties par vienu vietu uz augšu.

Spēle Jelgavā sākās vētraini – vispirms otrajā minūtē Namdi Činonso Ofors panāca 1:0 viesu labā, bet trīs minūtes vēlāk Maksims Votinovs nonāca viens pret daugavpiliešu vārtsargu Danilo Kučeru, panākdams 1:1. Daugavpilieši gan atgriezās vadībā, jo puslaika vidū, 23.minūtē bumba pēc rikošeta nonāca Kaspara Kokina rīcībā, jaunajam uzbrucējam no tuvas distances raidot bumbu tīklā. Pirmajā puslaikā krietni vairāk iespēju bija mājiniekiem, taču “Daugavpili” no vārtu zaudējuma glāba ne tikai veiksme, bet arī Kučers un vārtu konstrukcija.

Otrā puslaika ievadā, 58.minūtē, “Jelgavas” ofensīva vainagojās panākumiem, jo ar precīzu sitienu no aptuveni soda laukuma līnijas izcēlās Dāvis Indrāns. Savukārt puslaika otrajā pusē laukuma saimnieki izdarīja vēl vienu spiediena vilni uz pretinieku vārtiem, taču uzvaru izraut nespēja.

Bezvārtu neizšķirts Rīgā

“Metta” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību.

Valmieriešiem neizšķirts liedza pietuvoties labāko komandu četriniekam.

Pirmajā puslaikā nevienai no komandām nebija bīstamu epizožu pie pretinieku vārtiem. Vairāk sitienu pa vārtiem bija valmieriešiem, bet stūra sitienos pārāki bija laukuma saimnieki.

Otrā puslaika pirmajā pusē “Metta” komandai izdevās izdarīt pāris reizes izdarīti spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču visi uzbrukumi noslēdzās neveiksmīgi. Mača iniciatīvu pēdējās priekšpēdējā desmitminūtē pārņēma Valmieras komanda, kurai šajā ofensīvā lielu artavu deva uz maiņu nākušais Ēriks Punculs.

Spēles pēdējās minūtēs abas komandas apmainījās izmisīgiem uzbrukumiem, un vienā no epizodēm tikai “Metta” futbolists Emīls Birka izsita bumbu no savu vārtu līnijas.

“Metta” šobrīd ar 20 punktiem ieņem pēdējo ailīti turnīra tabulā, par pieciem punktiem atpaliekot no Daugavpils un par septiņiem – no Jelgavas kluba. Ņemot vērā, ka pēc šīs spēles čempionātā būs palicis tikai viens riņķis, tas var būt bīstami, punktu krāšanu atstājot uz pēdējām astoņām spēlēm. Pēdējo uzvaru virslīgā Rīgas komanda izcīnījusi tieši pret valmieriešiem, pēc tam astoņos mačos spējot izcīnīt vien četrus neizšķirtus.

“Valmiera Glass ViA” ar 34 punktiem 24 mačos saglabā labas cerības līdz punkta deficītam pietuvoties pirmajam četriniekam. Aiz muguras tabulā ir “Liepāja”, kam ir seši punkti mazāk.

Šosezon iepriekšējās savstarpējās spēlēs līdz šim uzvaras svinējušas viesu komandas. Pirmajā aplī valmierieši pretiniekiem ļāva gūt vienus vārtus vien pēc tam, kad paši to jau bija paguvuši izdarīt četrreiz, bet otrajā riņķī “Metta” izbraukumā revanšējās ar 2:0. Abos mačos ar vārtu guvumu “Metta” rindās izcēlies Raimonds Krollis.