Kultūra
Mūzika

Rīgā viesojas ap 10 000 koristiem no 39 nācijām 1

Daiņa Bušmaņa foto

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde, kura jau trešo dienu pieskandina Rīgu, atvedusi uz Latviju ap 10 000 koristiem no 39 nācijām, šodien pavēstīja rīkotāji.

Starptautiskās koru sacensības statistika ir iespaidīga: gandrīz 160 kori no 36 valstīm astoņu dienu laikā konkursos, draudzības koncertos un īpašajos koncertos uzstāsies vairāk nekā 200 reizes, bet konkursu uzstāšanās desmit koru mūzikas kategorijās vērtēs 31 pieredzējis žūrijas eksperts no 20 valstīm, preses konferencē pastāstīja INTERKULTUR mākslinieciskais vadītājs prof. Dr. Ralfs Eizenbaiss.

Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR prezidents Ginters Tīčs apliecināja, ka vācu puse pēc lieliski noorganizētās Pasaules koru olimpiādes 2014. gadā ir bijusi pārliecināta – Rīga tikpat augstā līmenī uzņems arī Eiropas koru olimpiādi: “Pilsēta ir lieliski sagatavojusies gan organizatoriski, gan vizuāli. Daudzie karogi un plakāti pilsētvidē liecina, ka ārzemju viesi te ir ļoti gaidīti.”

Tāpat kā Pasaules koru olimpiāde Rīgā bija lielākais šī mēroga pasākums koru pasaulē, tā arī Eiropas koru olimpiādes formātā Rīga ir spējusi piesaistīt visvairāk dalībnieku.

Koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags iepazīstināja ar olimpiādes mākslinieciskajiem mērķiem un lielākajiem pasākumiem, kā arī akcentēja šāda līmeņa konkursu pienesumu amatieru koru kustības attīstībai un koru izaugsmei.

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes projekta vadītāja Diāna Čivle novērtēja olimpiādes pienesumu Latvijas atpazīstamībai, bet preses konferences noslēgumā prezentēja mākslinieka Egīla Medņa radīto Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes galveno balvu. Mākslinieka iecerē tā apvieno dabas doto ar cilvēka talanta radīto, tradicionālo ar moderno: “Dziesma ved kalnā. Dziesma dod spēku. Ar dziesmu var uzvarēt, bet jebkura uzvara var nākt tikai ar darbu un pašaizliedzību, kādu iepazīstam īsti olimpiskā sacensībā. Olimpiskie apļi savijas vienā skaidrā mērķī – pārvarēt sevi un būt vienotiem dziesmā. Kopā dziedāšana savieno nācijas.”

LA.lv